Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Aleš Stejskal - Usměrňování nanovláken

Student naší školy Aleš Stejskal se stal vítězem krajského finále AMAVET, umístil se jako druhý v národním finále a a soutěži v americkém Houstonu zvítězil nejen ve své kategorii, ale získal též zvláštní cenu, kterou obdrželi pouze 4 soutěžící.

Zde je přehled, jak jsme o Alešovi postupně informovali na našich stránkáchAleš Stejskal získal na prestižní soutěži v americkém Houstonu Z L A T O U M E D A I L I...

A je to tady - FENOMENÁLNÍ ÚSPĚCH STUDENTA LSG NA SVĚTOVÉ SOUTĚŽI

O půl druhé v noci přišla neuvěřitelná zpráva z amerického Houstonu. Aleš Stejskal z kvinty Letohradského soukromého gymnázia, získává se svým vědeckým projektem Usměrňování nanovláken ZLATOU MEDAILI v kategorii „ENGINEERING“ na prestižní světové soutěži I-SWEEEP v USA.

Další, JEŠTĚ VĚTŠÍ šok následuje po 5 minutách: Alešův projekt získává JEDNU ZE ČTYŘ HLAVNÍCH CEN SOUTĚŽE.

Pro úplnost dodáváme: Aleš Stejskal reprezentoval v USA vědecké naděje České republiky v konkurenci 440 projektů, na nichž pracovalo 611 studentů ze 70 zemí z celého světa. Práce hodnotilo 267 porotců.

I ty největší sny se zkrátka občas plní… Chce to jen maličkost – tvrdě pracovat. A to Aleš umí dobře. Blahopřejeme a děkujeme.

P.S. Poděkování patří také firmě Contipro Group, která umožňuje Alešovi ve svých laboratořích a pod vedením odborných konzultantů na projektu pracovat.

Článek MF DNES

Článek Orlické noviny


Záznam z Českého rozhlasu - Aleš Stejskal a Vratislav Šembera ve studiu

Ve čtvrtek 7. dubna 2011 v 10.05 přijal ředitel naší školy Mgr. Vratislav Šembera a náš úspěšný student - vítěz krajského kola soutěže AMAVET a držitel dalších významných ocenění Aleš Stejskal, pozvání do hodinového pořadu Českého rozhlasu Máme hosty.

Pozvání do takového pořadu není zcela obvyklou záležitostí. Oba se předem přiznali, že mají trochu trému, jak to celé dopadne. Jsem přesvědčen, že to zvládli velmi bravurně a přesvědčit se o tom můžete v následujícím záznamu z vysílání.

Poděkovat musíme také moderátorce pořadu paní Jitce Slezákové, která vytvořila pro oba hosty velmi příjemnou atmosféru, takže i posluchači, které třeba technické záležitosti moc nezajímají, měli co poslouchat. Zdeněk Nutz


Aleš Stejskal přistál v Houstonu...

Po vítězství v krajském kole soutěže mladých vědců a úspěchu v národním finále soutěže EXPO SCIENCE AMAVET konečně přistál Aleš Stejskal (kvinta!!) v USA. Reprezentuje zde vědecké naděje Českou republiky na prestižní světové soutěži I-SWEEEP, která probíhá ve dnech 4. - 8. května 2011 v americkém Houstonu.

Zatím nemáme žádné zprávy o průběhu soutěže, proto si dovolujeme nabídnout jeden snímek z centra, kde soutěž probíhá a dále připojujeme Alešovu fotografii z letiště. Držíme palce!


Fenomenální úspěch studenta LSG

Zpráva přímo z Akademie věd ČR. Aleš Stejskal z kvinty získal skvělé 2. místo v NÁRODNÍM FINÁLE SOUTĚŽE VĚDECKÝCH PROJEKTŮ STŘEDOŠKOLSKÉ MLÁDEŽE EXPO SCIENCE AMAVET.

Se svojí vědeckou prací Usměrňování nanovláken si tak vybojoval již druhý pobyt v USA – v roce 2012 zde bude reprezentovat Českou republiku na prestižní vědecké soutěži středoškoláků s názvem INTEL ISEF 2012.

Alešův úspěch je o to cennější, že mezi účastníky byl nejmladší. Pro Aleše to příští rok bude již druhá návštěva Spojených států. Na své první zaoceánské vědecké klání totiž odlétá již za týden na základě svého nedávného vítězství v krajském kole vědecké soutěže.

Alešovi blahopřejeme a děkujeme. A také přejeme šťastnou cestu za velkou louži. Držte palce… Alešův rozhovor pro Českou televizi spolu s článkem o Národním finále naleznete zde:

Vratislav Šembera, ředitel školy

http://www.ct24.cz/veda-a-technika/122488-vedecke-prace-stredoskolaku-jsou-na-spickove-urovni/video/1/


Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 10.06. 2011 (2087 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO