Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Comenius 2011


Comenius

V neděli přijeli v rámci projektu Comenius naši zahraniční hosté z Itálie a Francie a následně byli ubytováni v adoptivních rodinách. V pondělí proběhlo ve škole oficiální přivítání panem ředitelem, s tradičním chlebem a solí.

V obřadní síni města Letohradu pak se starostou obce Petrem Fialou, po kterém se všichni podepsali do pamětní knihy. Studenti byli provedeni po škole, městě a účastnili se výuky.

Zbytek dne se odehrával v seznamovacím duchu a studenti jej trávili se svými rodinami.

Martina Kašková, Martina Venclová, oktáva

Comenius na cestách

O dnešní nezvyklé ranní shromáždění u letohradského kostela se postarali naši studenti se svými novými kamarády ze zahraničí. Na denním programu byla návštěva Muzea olomouckých tvarůžků v Lošticích, místní bývalé synagogy, řezbářské dílny a restaurace, kde všichni společně poobědvali.

Další cesta vedla na Svatý Kopeček. Tam jsme obdivovali krásu dominantní baziliky Navštívení Panny Marie. Výlet byl zakončen na nádherných vánočních trzích v Olomouci, kde si účastníci zájezdu mohli nakoupit první vánoční dárky.

Martina Kašková, oktáva

Ve víru gastronomie...

Za hlavním tématem výměnného pobytu - gastronomií - se studenti z Francie a Itálie vydali ve středu i do muzea řemesel. Mezi vystavovanými exponáty hledali vše, co mělo jakoukoli spojitost s jídlem. Po prohlídce muzea, kterou jako tradičně měli studenti brzy za sebou a čekali na profesorský doprovod, se všichni, včetně paní profesorky Lenky Kestřánkové s dcerkou, přesunuli do Unity, kde si mnozí nakoupili drobné dárky domů.

Účel dalšího programu byl rozpohybovat účastníky v tělocvičně prostřednictvím soutěží družstev (naši zvítězili) a také naučit všechny hru Kin-ball.

Ve čtvrtek 1.12. proběhla hlavní a nejzábavnější část dne v Pekařství Sázava. Každý obdržel na prohlídku ochranný plášť a čepeček, jenž působil opravdu komicky. Nejenže už všichni vědí, jak se postupuje při výrobě pečiva od A do Z, ale dostali také ochutnávku čerstvého pečiva. Po cestě do Litomyšle (prohlídka restaurovaného zámku) byl čas k návratu a na společné tvoření bramborových razítek a křapáčů, které si všichni velice užili.

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 09.12. 2011 (2187 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO