Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Díkůvzdání
Díkůvzdání

Díkůvzdání

Jak již název velice nenápadně napovídá, v dnešním článku se zaměříme především na Den díkůvzdání. Jak většina z vás jistě dobře ví, jde o tradiční severoamerický svátek. Původně měl náboženský obsah, tradiční výklad bývá takový, že Den díkůvzdání poprvé slavili Otcové poutníci spolu se spřátelenými domorodci na podzim roku 1621. Dnes jde však především o rodinnou sešlost a dobré jídlo. Díkůvzdání se slaví každá čtvrtý čtvrtek v listopadu (v Kanadě druhé pondělí v říjnu), letos tedy Thanksgiving Day připadl na čtvrtek 23. listopadu. Díky tomu jsme byli ze školy propuštěni ve středu o celé dvě hodiny dříve a k radosti všech zúčastněných jsme se tam až do pondělka nemuseli ukázat. Mezi hlavní lákadla svátku patří nadívaný krocan, jehož příprava trvá skoro celý den, a dýňový koláč. Já jsem se pak pokusil v průběhu volna obohatit americkou kulturu pečenou kachnou a následně bramboráky, tak třeba se to uchytí. Upřímně je Díkůvzdání mým nejoblíbenějším Americkým svátkem, protože si můžete v půlce oslavy jít pospat a je to naprosto normální, skoro až společensky očekávané.

V pátek po Díkůvzdání následuje Černý pátek, svátek všech spořivých i všech obchodníků, neboť obrovské slevy přilákají do obchodů horentní davy lidí. Ve své třídě Historie klasického světa jsem si vysloužil titul krále filosofů konstatováním, že na Black Friday se dá ušetřit až 100% ceny tak, že si nic nekoupíte! Ale nakonec jsem i já podlehl lákavému tlaku slev. Obecně se razí pravidlo: „Kdo dřív přijde, ten dřív mele!“, kvůli čemuž lidé vstávají brzy ráno, aby se do obchodu dostali co nejdříve. To se však příčí mé líné nátuře a tak jsem si razil vlastní cestu s heslem: „Kdo si počká, ten se dočká!“ a do obchodu jsem nakráčel až ve 4 hodiny odpoledne a spokojeně odkráčel s posledním kusem na skladě.

Abych se tu přes zimu nenudil, rozhodl jsem se vyzkoušet školní wrestlingový tým. Těsně před začátkem sezóny je takzvaný „hell´s week“, týden plný běhání, kondičního cvičení a intenzivního tréninku, který má takříkajíc oddělit zrno od plev. Na konci hell´s weeku je potom rozhodnuto, kdo bude mít tu čest být součástí týmu. Mně se to k mému štěstí (nebo neštěstí?) povedlo a tak jsem se stal členem Hunterdonských Red Devils. A protože wrestleři jsou prestižáci, tak naše normální tréninky vypadají stejně jako ty v hell´s weeku. A aby toho nebylo málo, tak máme tréninky 2 hodiny denně, 6 dní v týdnu, takže se je rozhodně na co těšit (hlavně na modřiny…).

No a abychom to zakončili lehce tematicky zimou, tak dnes konečně napadl sníh. Tímto se s vámi až do příště loučím. Tak na počtenou!


Vít ŠrámekCopyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 12.12. 2017 (3131 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO