Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Francie - projekt Comenius


  

Ve dnech 18. až 26. března 2011 se skupina studentů a pedagogů našeho gymnázia zúčastnila závěrečného setkání účastníků mezinárodního projektu Comenius ve francouzském Nancy. Pobyt našich studentů ve Francii byl vyplněn náročným, ale zároveň zábavným programem.

První den měli studenti představit své domovské země zpěvem lidových písní a vystoupením v typickém místním oděvu. Naši studenti se úkolu zhostili s vtipem a neváhali do svého repertoáru zařadit i písně slovenské. To vzbudilo velké sympatie našich kolegů z Oravy, kteří naopak představili písně z moravských krajů. Z dalších aktivit je nutné zmínit moderované diskuze studentů o společenských tématech, poznávací fotosoutěž v historickém centru Nancy, skládání mozaiky a jiné.

Pro připomenutí si počátků evropské integrace pro nás byla připravena exkurze do rodného domu ideového tvůrce EHS Roberta Schumanna poblíž starobylého města Metz. Namísto tradičního suchopárného výkladu jsme se zapojili do workshopů, během nichž jsme si procvičili znalosti evropských reálií.

Vrcholem týdenního pobytu se stala návštěva sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku. Zde si studenti ve skupinách imitujících frakce europarlamentu vyzkoušeli nelehký proces diskuze nad politickými tématy a hlasování o nich. Z našich studentů vynikal Ondřej Skalický, který v roli předsedy jedné z „frakcí“ přednášel svá stanoviska před auditoriem stovek studentů a desítek zahraničních pedagogů.

Závěrem setkání byl průvod všech zúčastněných studentů centrem Nancy v typických národních oděvech. Naši studenti a jejich slovenští kolegové si na promenádu oblékli tradiční lidové kroje. A jelikož ke krojům patří i lidové písně, tak jsme si pochod městem zpestřili českými a slovenskými lidovkami. Průvod městem končil v historickém centru před radnicí a pro nás se stal zároveň symbolickým rozloučením s Francií.

Týden v Nancy nám mnohé dal, pro někoho byl příležitostí k navázání nových přátelství, pro jiné byl možností procvičit si jazykové dovedností. Pro naše gymnázium šlo o další příležitost k prohloubení stávajících partnerství se zahraničními školami s perspektivou výměnných pobytů v budoucnosti.

Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 26.04. 2011 (2242 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO