Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Lyžařský zájezd - Alpy 2013






Tradiční lyžařský zájezd LSG do

Tradiční lyžařský zájezd LSG do Alp 1. 3 - 6. 3. 2013

Vidět v pátek v noci před třiadvacátou hodinou na Václavském náměstí v Letohradu lyžaře a snowboardisty může znamenat jen tři věci: buď trpíte duševní poruchou, nebo jste neabstinovali nebo se studenti, profesoři, rodiče a přátelé LSG chytají na tradiční lyžařský zájezd do Alp.

„C“ je správně! Pod organizačním vedením prof. Šemberové Vávrové jsme se vydali za lyžováním do Korutan (rakouská spolková země na hranicích s Itálií a Slovinskem). Že to paní profesorka nebude mít jednoduché se ukázalo záhy. Na zájezd se totiž přihlásili ředitel školy i předseda Správní rady a o tom, že se jedná o inspekční cestu, nemohlo být pochyb. Cesta pohodlným busem ubíhala bez problémů a v 8 hodin ráno už jsme se převlékali na ubytovně v Seebodenu.

První dva dny na sněhu patřily Mölltalskému ledovci. Mölltal je nové moderní středisko, které je opravdovým rájem carvingového lyžování. Díky nadmořské výšce a všem klimatickým podmínkám je zde stoprocentní jistota lyžování od října do Velikonoc. Gigantické panorama Alp vám udělá z každodenního lyžování jedinečný zážitek… Od parkoviště do lyžařského střediska vás jen za osm minut převeze nový, supermoderní "Gletscher Expres" - nejdelší podpovrchová lanová dráha na světě. Z nástupní stanice do cíle (1000 metrů převýšení) převeze najednou 236 osob, délka tunelu je 4 718 metrů. Dostanete se do nadmořské výšky přes 2 850 metrů, kde vás očekává 49 km preparovaných sjezdovek všech typů. Šířka horní sjezdovky je přibližně 500 metrů, průměrná výška sněhové pokrývky se pohybuje okolo tří metrů. Tolik statistika. My zažili slunko, málo lidí, dokonale upravené sjezdovky. Areálu dáváme zlatou

Třetí den nás hostil skiareál Katschberg, který sice nepatří mezi největší alpské giganty, ale jeho 70 km sjezdovek rozhodně stojí za povšimnutí a návštěvu. Nalezli jsme zde sjezdovky všech obtížností. Hitem je černá dvoukilometrová „Direttissima“ s převýšením 600 m a supercarvingová 6 km dlouhá červená A1. Středisko myslí na dětské návštěvníky a rodiny, všude je též dostatek restaurací. Neradostným trendem, který jsme sami okusili, je přivolání policie k banální srážce lyžařů. A když se rozběhne úřední šiml… I tak jsme byli Katschbergem mile překvapeni a též dáváme zlatou!

Poslední den lyžování patřil středisku Nassfeld, které jsme dobře poznali vloni. Jedná se o největší lyžařské vysokohorské středisko Korutan, nachází se na rakousko-italských hranicích. Přestože nenabízí třítisícové vrcholy alpských velikánů, je jeho poloha natolik specifická, že si určitě získá přízeň lyžařů bez ohledu na jejich zkušenosti nebo věk. Unikátní je zde charakteristika počasí, které je zčásti typicky "alpské", a tedy poměrně bohaté na sněhovou nadílku, ale také dostatečně italské, aby nechyběla azurová obloha a dostatek sluníčka (196 slunečných dní v roce). Středisko se pyšní nejdelší kabinovou lanovkou v Alpách – Millenium Express. Ta vás rychle a bezpečně přenese za 17 minut z parkoviště rovnou do Skiareny. Nejdelší sjezdová trať se jmenuje Carnia, má délku 7,6 kilometru a její třetina je v noci osvětlena. Parádní „dolomitické“ lyžování jsme ocenili všichni, opět dáváme zlatou!

Po převlečení jsme se sbalili do busu, stavili se na nákup a vyjeli k domovu, aby o půl páté ráno opět mohli nevěřícně zírající spoluobčané spatřit na letohradském náměstí lyžaře a snowboardisty.

Děkujeme paní prof. Šemberové Vávrové za skvělou organizaci zájezdu a všem účastníkům za bezva partu a příjemně strávené dny na horách. A jak dopadla inspekce? Citujeme: „Paní profesorce i všem ostatním dáváme zlatou!“

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   












Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 18.04. 2013 (2345 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO