Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Mistrovství ČR v Carromu 2014
Nová stránka 435

Úspěchy na Mistrovství republiky juniorů v Carromu aneb jak jsme vyplenili Pelhřimov

Carrom – hra, u níž musíte být hodně šikovní a musíte hodně soustředěně přemýšlet

Velkého úspěchu dosáhli naši studenti na MR juniorů v Pelhřimově. Adam Šimák (sekunda) po tuhém boji ve finále podlehl Štěpánu Smoljakovi (synovi loňského vicemistra ČR) a získal tak nádherné druhé místo.

O pouhé dva body za ním pak skončila Míša Šilarová a má fantastický bronz a nejlepší dívčí úspěch na mistrovství republiky vůbec. Kvalitu našich hráčů pak potvrdil na čtvrtém místě Lukáš Pavela (kvinta), Jakub Moravec (tercie) šestým místem a Míša Pavelová (sekunda) desátým místem. A to ještě pod hlavičkou našeho gymnázia hrála Laura Volejníková, která skončila devátá.

A účastníků nebylo málo - celkem 28. Horst Šimunovský (aktuální mistr ČR v Carromu) tak měl ze své tréninkové skupiny obrovskou radost - všichni svěřenci do desátého místa - naprostá fantazie!! Ze sedmi kol turnaje prohráli naši zástupci s hráči z Pelhřimova jen 2 zápasy a 2x prohráli s budoucím vítězem.

Další body pak ztráceli jen v bojích mezi sebou, kdy každý boj byl velmi tuhý a navzájem si nedarovali ani kámen. Studenti si pak přivezli nejen bezva pocity ze skvělé hry, ale i věcné ceny od pořadatelů - SPŠ a SOU Pelhřimov, kterým moc děkujeme za skvělé prostředí pro hru.

Jiří Tlegy Pavela

České carromové mládí se chystá na mistrovství ČR. Studenti LSG budou u toho.

carrom_game_board.jpgČeská carromová asociace ve spolupráci se SPŠ a SOU Pelhřimov připravují na pátek 28. března turnaj o titul Mistra České republiky juniorů v carromu. V sobotu 29. března se pak uskuteční Jarní turnaj, první ze série tří letošních turnajů o MČR.

Obou turnajů se zúčastní také hráči – studenti LSG, které již téměř rok trénuje aktuální mistr ČR Horst Šimunovský. Ke zkušeným hráčům a účastníkům turnajů o mistra ČR v Letohradě a Praze (Adamu Šimákovi ze sekundy a Lukáši Pavelovi z kvinty) se tentokrát přidají i další sekundáni - Radim Patkolo, Míša Šilarová, Míša Pavelová a z tercie Kuba Moravec.

Nesmíme také zapomenout, že kluci již výborně v únoru reprezentovali na otevřeném mistrovství Polska - Brzeg 2014, kdy Adam Šimák vybojoval druhé místo v juniorské kategorii (celkově pak na turnaji 20 místo – obdobné umístění jako na mistrovství ČR). Lukáš Pavela skončil v Polsku na 31. místě a Jakub Moravec na krásném 33. místě. Kluci tak poznali, jaké to je hrát se špičkovými hráči nejen z Polska, ale i Švédska a Německa. A přesvědčili se také, že pod vedením špičkového trenéra mohou porážet i déle hrající hráče a dokážou se i vyrovnat s cizím prostředím a jazykovou bariérou.

Nyní v Pelhřimově pak naši carromoví borci poměří síly se studenty z Prostějova, Prahy a okolí Pardubic. Držme jim všichni palce a přejme jim úspěch v boji o titul Mistra ČR juniorů. A pokud se chcete více dozvědět o carromu, zkuste třeba www.lsg.cz

Jiří Pavela

   
   
   
   Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 01.04. 2014 (1809 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO