QR

Petra Vávrová je juniorskou mistrní světa v karate!

PETRA VÁVROVÁ JE JUNIORSKOU MIST

Petra Vávrová je juniorskou mistrní světa v karate!!!

Mezinárodní karatistická unie IKU pořádala od čtvrtka 5. do neděle 8.listopadu ve slovinském Mariboru Světové hry dětí, Mistrovství světa kadetů a juniorů a Světový pohár seniorů a veteránů. Do krásného historického a univerzitního města na Drávě se sjelo 1800 závodníků z 26 zemí.

LSG mělo mezi českými reprezentanty čtyřnásobné zastoupení. Adéla Krátká a Žaneta Jantačová (sekunda), Jan Šrámek (septima) a Petra Vávrová (oktáva) bojovali se lvíčkem na prsou a ve světové konkurenci se rozhodně neztratili. V karate se soutěží ve dvou disciplínách: kata (sestava cviků, stínový boj proti imaginárním soupeřům) a kumite (zápas se soupeřem podobného věku a váhy).

Žaneta Jantačová zúročila svou speciální katařskou přípravu a hned na svém prvním zahraničním turnaji získala zlatou medaili. Ve finálové šestici byla jasně nejlepší! V kumite nám udělala radost Adéla Krátká, která šla od začátku nekompromisně za vítězstvím a bylo z toho další zlato pro ČR! Žaneta ještě přidala bronz též z kumite a Světové hry dětí v karate můžeme označit za letohradskou exhibici.

Mistrovství světa kadetů a juniorů bylo pro kumiťáka Jendu Šrámka přesnou kopií MS 2013. Po semifinálové prohře s Brazilcem podlehl i Angličanovi. Přesto je 4. místo v kategorii do 21 let super!

Petra Vávrová startovala po ostaršení i v seniorské kategorii Světového poháru. Podala moc pěkné výkony a vždy skončila v osmifinále. Její hvězdná chvíle přišla v kumite juniorek. Všechny zápasy měla jasně pod kontrolou, byla rychlá, důrazná a efektivní. V nádherném finálovém zápase smetla Chilanku před časovým limitem 6 : 0 a my mohli nejen slavit, ale i poslat do světa báječnou zprávu:

PETRA VÁVROVÁ JE JUNIORSKOU MISTRYNÍ SVĚTA V KARATE!!!

Děkuji Adéle, Petře, Žanetě a Jendovi za báječný víkend, který jsem s nimi mohl strávit. Děkuji za skvělé výsledky, perfektní vystupování, pomoc s tlumočením. Děkuji za všechny vtípky, pohodu a skvělou partu. Pro pobavení jsme přidali do fotografií i pár slovinských nápisů, které nás rozesmály.