Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Podzimní setkání ředitelů a učitelů základních škol

Rok uběhl jako voda a my jsme opět pozvali ředitele a učitele okolních základních škol na malé  (tentokrát podzimní) setkání. Velmi příjemně nás potěšila hojná účast a zájem.

    Témat k vzájemné výměně zkušeností bylo hned několik. Byly to naše projekty ESF a to, jak se s nimi "pereme", dále předvedení nově vybudované multimediální učebny biologie  (právě z prostředků ESF) s velmi zajímavým a moderním systémem Miniframe a hlavně nabídka Letohradského soukromého gymnázia na vytvoření a přípravu společného projektu.  Neméně důležitou součástí podvečera bylo prosté popovídání si o slastech a strastech kantořiny nad malým občerstvením.

    V oficiální části přivítal všechny zúčastněné ředitel naší školy, pan profesor Vratislav Šembera. Představil minulý i současný projekt LSG, tedy Virtuální předmětové kabinety a na něj navazující Výuková centra. Nastínil možnosti spolupráce v této oblasti a nabídl okolním školám spolupráci na novém projektu. Ve svém vystoupení se několikrát vystřídali s paní Leonou Matějíčkovou, která pro naší školu projekty připravuje. Ta na konkrétních příkladech uvedla, jak by spolupráce mohla vypadat a jaké možnosti základním školám nabízíme.

   Pan profesor Pavel W Bendl následně prakticky předvedl svoji dosavadní práci na projektu v připravovaném virtuálním centru Přírodovědné výukové centrum - Virtuální kabinet - Geografie. Ukázal i možnosti internetové výuky v systému Moodle. Tato velmi zajímavá možnost, kterou otevírá prostředí e-learningu, umožní spolupracovat na projektech prakticky v reálném čase. 

   O mezinárodních projektech pohovořila a zároveň seznámila s jejich možnostmi paní profesorka Lenka Kestřánková. Projekt, díky kterému se mohou naši studenti zúčastnit mezinárodních výměnných pobytů v 10 zemích EU se jmenuje Europeanization and back to Europe.

   Následovalo seznámení s parametry a zapojením nové multimediální učebny. Tento systém prakticky spojuje výhody tenkých klientů s možností pracovat na vzdálenost až 20 metrů přímo na plnohodnotném a výkonném počítači. Můžeme nyní vytvořit učebnu pro celou třídu a potřebujeme k tomu pouze 4 počítače.

   Po skončení oficiální části následovala prohlídka školy, ostatních multimediálních učeben a potom už byli všichni účastníci pozváni na "kafíčko".

Při dobré kávě a bohatém občerstvení se poté diskutovalo a diskutovalo. A že bylo o čem, je nasnadě....

Zdeněk NUTZ, Oddělení informační  a výpočetní techniky


  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 30.11. 2009 (2338 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO