Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Pololetí v USA

Pololetí v USA

Pololetí v USA

Jak již název článku trefně napovídá, tak se dnes budeme bavit především o tom, jak vypadá typické pololetí v USA. Ale nebojte, dojde i na pár zmínek mých úžasných úspěchů, takže dnes opravdu nikdo nepřijde zkrátka.

A aby byl článek pěkně uspořádaný podle časové posloupnosti, tak se pomyslně přesuňme na začátek ledna, kdy také začaly mé radio-show s mým parťákem Gavinem. Na vlnách školního rádia 90.5 WCVH nás můžete slyšet každé úterý od 17 do 19 hodin a pokud se odvážíte naladit se na naši frekvenci, budete odměněni „kvalitním“ poslechem. Nechybí ani speciality jako nejhorší vtip týdne, dnešní den v historii nebo například naše debaty o tom, jestli je hmyz jídlo, takže je rozhodně co poslouchat.

Tak jak končí leden tak se ke konci blíží wrestlingová sezóna. Abych se nezapomněl pochválit, tak minulý víkend se mi podařilo na místním turnaji získat třetí místo ve své kategorii a tento víkend se mému týmu podařilo vyhrát All-Stars titul, takže jsem teď borci už i na papíře. Ted už nám akorát zbývá vyhrát regionální kolo a budeme i nejlepším týmem v New Jersey

Na konci ledna nás ještě čekalo příjemné zpestření programu, když jsme se s mou třídou historie klasického světa vydali do Metropolitního muzea umění v NYC, kde mají jednu z nejpestřejších sbírek světových kultur od starověkého Říma a Egypta až po dálný orient, takže to pro mě jako milovníka těchto sbírek byl hotový výlet do ráje. Jak to již však s námi teenagery bývá, tak jsme ze 4 hodin v muzeu strávili 2 v jídelně, takže nám na prohlížení tolik času nezbylo.
A teď již konečně k hlavnímu lákadlu tohoto článku a to: jak vypadá pololetí v USA?

Podobně jako v ČR je pololetí studenty nenáviděným časem roku, kdy se vám moc velké množství učiva nakupí do moc krátkého časového úseku, takže jakýmkoli idejím o pěkném průměru můžete dát sbohem. S pomocí mých úžasných schopností a obětem několika božstvům se mi však nakonec podařilo téměř nemožné, má nejhorší známka je 2, a to navíc z čínštiny, takže to není až tak hrozné. Na rozdíl od nás se však v USA prospěch uzavírá pouze pro předměty trvající jeden semestr, takže vás vaše pololetní výkony budou strašit i v druhém pololetí. S koncem pololetí navíc přichází změna rozvrhu a jelikož dva mé předměty (historie klasického světa a tělocvik/řidičská výuka (další příležitost se pochlubit, v Americe jsem úspěšně složil řidičské zkoušky) byly pouze na dobu jednoho semestru, tak teď budou nahrazeny vědou o letectví a tělocvikem/první pomocí. S touto změnou však bohužel přichází jedna z mých nejméně oblíbených činností a to předstírat, že mám rád lidi, takže následujících pár dní bude opravdu vyčerpávajících.

Doufám, že jste v ČR všichni úspěšně přežili pololetí, ať se vám daří i ve zbylé části školního roku a příště zase na počtenou.

Vít Šrámek
Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 06.02. 2018 (3967 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO