Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Předvánoční zájezd do Vídně
Němčinářský výlet do Vídně

Němčinářský výlet do Vídně

O zážitcích z tohoto výjezdu jsme nechali poreferovat našeho milého studenta Štěpána Bednáře, který se úkolu zhostil takto:
Dne 7. 11. 2017 se septimánští seminaristi a pár nadšenců němčiny ze sexty vydali na výlet do Vídně za doprovodu paní Olgy Valentové a Marka Machačného.

Sraz se konal v 8 hodin ranních na českotřebovském nádraží. Po nakoupení párku v rohlíku jsme nastoupili do komfortního novodobého vlaku. Po doražení na fabulózní vídeňské nádraží jsme byli nuceni si koupit jízdenky na městský transit.

Náš cíl byl Schönbrunn, krásné místo obložené zahradními artificiály a velkou fontánou, lemovanou sochami. Byl to, z našeho nadšeneckého pohledu, veliký zdroj pouvědomění, jaký lidé měli v tu dobu vkus pro umění. Následně jsme nasedli do metra a v mysli nás udatných cestovatelů bylo jediné: Karlskirche, barokní kostel se dvěma neobvyklými věžemi a krásnou kopulatinou jako střechou.

Následovala Ringstraße, jediný významný úkaz architektonického dění tam byl Burgtheater, nádherné barokní divadlo. Dalo by se svoji hodnotou pro stát přirovnat k našemu Národnímu divadlu. Poté jsme byli přinuceni se podívat na Rathaus, kde sídlí starosta.

A když se držíme toho politického tématu, nesmím zapomenout zmínit jednu velmi důležitou budovu, ve které sídlí zákonodárci. (Ano, Rakousko je demokratickou zemí.) Jmenuje se Parlamentsgebäude, což je prostě česky parlament.

Před očima mi po přemístění stál Hofburg. Je to krásný a velký císařský palác. Na googlu to má 4.6/5 hvězdiček. Jak jsme se odšinuli od Hofburgu, tak jsme se přesunuli k Stefansdomu, hezké a velké katedrále v centru Vídně. Slova, které momentálně čtete, nedokážou popsat, jak neskonalé budovisko to je. Ale fotky to dokážou. Proto bych doporučil se kouknout na internet a být připraven se ohromit už jednou zmíněnou neskonalostí této majestátní budovy.

Pak naskočila v našem plánečku ulice Kärntner Straße, jsou tam obchody a je to hodně známé útočiště nadšenců pro zbavování se financí z kreditních karet. Za výměnu dostanou nějaké zboží.

Ne ledajaké zboží je hmotné, proto na řadu přichází stavění jménem Wiener Staatsoper. V podstatě je to operní dům. Další „dům“ je Albertina - Národní muzeum, do kterého jsme neměli příležitost se podívat. Byla to zatracená škoda, protože, já osobně navštěvuji exhibice tohoto typu s velkou radostí a vášní.

A nakonec jsme si dali rozchod na Mariahilfer Straße. Jedna z nejznámějších nákupních ulic ve Vídni. Koupil jsem si tam kultovní pití Almdudler. Chuť trochu nasládlá, což já neberu v zápor, ale po pozření sem měl pocit jako kdyby mi do hrdla vlezl Krampus. Opět, to není zápor.

Následně se uskutečnil sraz, dali jsme si pár přestupů v metru a po nalodění do vlaku jsme jeli v pohodlí zpátky do České republiky.

Za gramatické, či slohové chyby se omlouvám. Nikdy jsem v tomhle oboru nevynikal a ani nebudu.

Štěpán

Za drobné cenzurní zásahy se Štěpánovi omlouvám.

Marek Machačný

   
   
   
   
   
   
   
   
   Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 31.12. 2017 (1308 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO