Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Raftklub LSG na Mistrovství světa v Holandsku


Raftklub LSG na Mistrovství světa v Holandsku

Oficiální stránky mistrovství (zde naleznete i výsledky): www.wrc2010.nl

Komentáře a fotografie najdete také na

www.kanoe.cz v sekci Rafting.

Kompletní reportáž z Mistrovství světa v Raftingu najdete právě zde:

 

P1110176.JPG Pátek, 16. července 2010

Mistrovství světa juniorů v raftingu – závěrečná bilance. V konečném pořadí MS obsadily české posádky 4. a 5. místo.

Příběh historicky první české výpravy na juniorský světový šampionát končí. Junioři dnes předávají štafetu našim mužům a ženám. Ať se jim zde, v přívětivém Zoetermeeru, daří alespoň stejně skvěle.

Oběma našim juniorským posádkám (jména uvádíme dole) patří poděkování za perfektní reprezentaci České republiky i Svazu vodáků ČR.

Poděkování patří také všem, kteří se podíleli na přípravě závodníků. Speciální poděkování Štěpánovi Novotnému za skvělý technický doprovod a za trpělivost, s níž natáčel výkony našich i cizích posádek, aby vzniklý materiál posloužil pro každodenní videorozbory. Oba týmy děkují svým sponzorům. Letohradský tým pak děkuje Honzovi Řehákovi (Letohrad) za vedení závěrečné fyzické přípravy posádky na MS.

A nyní slíbená konečná bilance

Celkové pořadí MS (Kombinace):

4. místo posádka CZE 1 (RK Kaplice)

5. místo posádka CZE 2 (RK GYMNÁZIUM Letohrad)

Medaile:

1 stříbrná medaile v H2H (RK Kaplice), 1 bronzová medaile ve slalomu (RK Kaplice)


Jménem celé české juniorské výpravy za podporu a povzbuzující zprávy sem do Holandska děkují

Vratislav Šembera, vedoucí výpravy, trenér

Pavel Putzer, trenér

Pavel Bendl, trenér

P.S. Exoticky krásné Venezuelčandy...ale to už vlastně do bilance nepatří...


Čtvrtek 15. července 2010P1110114_1.JPG

Těžko se dnes píše tento článek neb autor levných myšlenek Pavel Bendl někde lelkuje.
Ráno se probouzíme do větrného a zamračeného dne. Vrtule na místní větrné elektrárně je rychlejší než rotor helikoptéry.

Na programu mistrovství světa jsou dnes i první disciplíny kategorie dospělých. Jako první je na řadě sprint mužů a žen. V kategorii mužů naši zajeli slušnou jízdu a třetím nejlepším časem získávají bronzovou medaili před druhými Japonci a prvními Rusy. Naše děvčata se sice dopustila několika drobných chyb i tak však skončila pro head 2 head na nadějném 9 místě. Juniorská reprezentace má dopoledne v plánu jen krátký 30 minutový trénink.

Odpoledne vrcholí soutěž juniorů. Čeká je nejtěžší a nejvíce bodovaná disciplína - sjezd. Oba naše týmy startují ve druhé rozjížďce, tedy ve skupině doposud nejlepších týmů šampionátu. Po hromadném startu této rozjížďky se okamžitě ujímají vedení favorizovaní Rusové. U první bójky se tlačí dopředu i naše dva týmy. Letohradští si potřebují uhlídat Brity a Turky, Kapličtí se musí pokusit zajet domácí tým Holandska. Po prvním okruhu se od skupiny odtrhli Nemci a Rusové, kteří svedli závěrečný boj o zlato. Naši kluci (letohradští) brzy setřásli Brity a po té i zle dotírající nabobtnalé Turky a končí na 5. místě. Kapličtí se pokouší zajet Holanďany v boji o bronz. Ti je však taktickou jízdou před sebe nepustí a naši konci čtvrtí.

Tímto závodem končí Mistrovství světa juniorů v raftingu. Bilance? Dvě medaile (Kaplice stříbrnou v head 2 head a bronzovou ve slalomu). V celkovém pořadí kombinace mistrovství je výsledek více než uspokojiýy. 4. místo na světě pro kaplické kluky, 5. místo pak pro naše kluky z Letohradu. Gratulujeme a děkujeme oběma týmům.

Dnes nás již čeká pouze předání medailí, malá oslavička a zítra cesta domů. Děkujeme klukům ještě jednou za skvělé výkony.


Tímto se s Vámi loučí redaktorsko-trenérský tým ve složení Vratislav Šembera, Pavel Putzer a Pavel Bendl.

Večer se nad Holandskem vítr uklidní. Exoticky krásné Venezuelčandy pějí tklivé písně loučení. Již vědí, že zítra cestou ze sprch švarné chlapce z Čech nepotkají...

P1110148.JPGStředa 14. července 2010

Dnešní den je ve ve znamení nejtechničtější disciplíny, slalomu. Začínáme prohlídkou trati. Zjišťujeme, že je postavena spíše silově než technicky.

Přesto dosahujeme úspěchu. Kaplická posádka se po první jízdě usazuje na třetím místě, dvě sekundy za druhými Rusy a bezkonkurencně nejlepšími Němci. Hůře se vede chlapcům z Letohradu, kteří již tak nepovedenou nervózní jízdu vyšperkují spornou 50 sekundovou penalizací za tzv. úmyslné odhození na brance č.5. Nervy tečou. Letohradští jsou po prvním kole jedenáctí.

Během pauzy mezi jízdami si Pavel Bendl zvyšuje mezinárodní rozhodcovskou kvalifikaci a je z něj generál (judge).

Druhé kolo slalomu: Letohradští zajeli v druhé jízdě čtvrtý nejlepší čas kola a z jedenáctého místa poskočili na celkové šesté místo. Klukům z Kaplice se druhá jízda nevydařila, ale díky náskoku z prvního
kola udrželi třetí místo a získali brozovou medaili.

V podvečer absolvujeme krátký trénink na zítřejší sjezd. Relaxační výlet na mořskou pláž nám překazí náhlá silná bouřka.

Na se holandský Zoetermeer se snáší vlahý večer. Exoticky krásné Venezuelčandy v teplém dešti tančí tance na oslavu úspěchů ... našich úspěchů.
 

Úterý, 13. července 2010

Ranní snídani absolvujeme ve volném tempu, alébrž nás čeká odpolední závod head 2 head, což je paralelní vyřazovací sprint - zabijácká disciplína. Mezi raftery nazývaná death 2 death. Po dopoledním lehkém tréninku a prudění koučů lehce poobědváme plněné bulky, jogurt a zalijeme to pomerančovým pitíčkem. P1110223.JPG

13:45: vyrážíme. Nás čeká tým Venezuely a naše kámoše z Kaplice Japonci. Oba naše týmy vítězí a postupují do čtvrtfinále. Adrenalin teče proudem, davy šílí a tělo ... tělo trochu bolí.

Čtvrtfinále: Kaplice v napínavém a technikém souboji poráží Slovince poté, co se podařilo Slovinskou posádku natlačit na bariéru. Ještě napínavější byl souboj letohradských rafterů s nabubřelými Turky. Po těžkém a napínavém boji od startu až po cíl, neboli od prvního vnoření pádla až po poslední záběr, nebylo rozhodnuto o vítězi. Až cílová fotografie rozhodla o vítězství Turků. Naše posádka končí na pěkném šestém místě.

Semifinále: Kapličtí nastupují proti favorizovaným domácím borcům (Holanďanům), kteří mají možnost zvolit výchozí lepší postavení na startu, což také činí. To co následovalo, nemá ovšem ve světě juniorského raftingu obdoby. Přestože měli Holanďané lepší start, v technicky náročném místě kanálu Češi zvolili těžší a v této situlaci rychlejší stopu, využili chyby soupeřova týmu, dostali se do vedení, které se jim podařlo i přes neustálé ataky udržet až do cíle. Finále je naše.

Finále: Zde se potkáváme s největším favoritem - "ruskou mašinou". Ačkoli naši neustále doráželi, molodci si svoje vítězství nenechají vzít. Naši raftaři získávají první medaili na MS a hned stříbro. Gratulace.
Výborná večeře byla poslední třešničkou na úterním dortíčku.

Zítra nás čeká slalom. Obě české posádky odpočívají. Exoticky krásné Venezuelčandy opouštějí  presscentrum ... jde se spát...

P1110203.JPG

Pondělí, 12. července 2010

Dopoledne absolvujeme dvouhodinový oficiální sjezdový trénink, odpoledne trénink slalomový. Během něj Jirka Šembera řečený Pišík likviduje zcela nové kompozitové pádlo. Tím se v juniorském reprezentačním výběru dostává na čelo v počtu zlomených pádel za rok. Toto je třetí. Evidentně silák... Mezi tréninky odpočíváme. Pavel Bendl tráví celý den na workshopu rozhodčích a má toho zjevně dost.

V osm hodin večer se rozjíždí závod. Zahajuje prvním kolem sprintu, tzv. time trialem. Letohradští kluci zajeli slušnou stopu, obsazují 7. místo. Jihočeská posádka skončila hned za nimi. Úvod tedy dobrý, kámen ze srdcí padá klukům i nám trenérům. Mrzí nás jen to, že Britové nás zajeli o pouhých 15 setin. Zítra tedy v H2H (paralelní vyřazovací sprint) nastoupí letohradští v první rozjížďce proti Venezuele. Pokud je uděláme, čekají nás favorizovaní Turci. To bude hodně těžké... Kapličtí musí pro další postup vyřadit Japonce, což by mohlo být paradoxně jednodušší. To je ovšem jen teorie, praxe se ukáže zítra. Jedno je však jisté – Rusové zase přivezli „samyje molodce“. Hrubou silou rozcupovali nabobtnalé Turky, na zadek posadili i Němce a Holanďany a po prvním závodním dnu se usadili v čele. Nebylo by od věci je o technice poučit ve středečním slalomu. Ale to je daleko.

Je deset večer, okolo nás procházejí ze sprch exoticky krásné Venezuelčandy, z vedlejší ubikace doléhá známá modlitba brazilského týmu... Zítra držte palce.

Neděle, 11. července 2010

Během prvního neoficiálního tréninku se posádky vyrovnávají se záludnostmi holandských člunů i s obtížností moderního kanálu. Zvykáme si rychle. Kluci s obavami pokukují po nabušených Turcích a Němcích i domácích Holanďanech. Všichni jsou už na první pohled o 2 až 3 roky starší, kluky to malinko znervózňuje... Pozdě odpoledne při malém výletu za Haag už boříme nohy do písku rozlehlé pláže a o chvíli později se vrháme do vln Atlantiku. Relaxujeme. Zítra se začíná závodit...P1110232.JPG

Sobota, 10. července 2010

Na juniorském IRF Mistrovství světa v raftingu, které se koná ve dnech 11. - 16. července 2010 na nejmodernějším evropském slalomovém kanálu v Holandsku, budou Českou republiku reprezentovat dvě posádky.

Nominaci si skvělými výkony v loňské i v části letošní závodní sezóny vybojovala posádka z letohradského raft klubu a jihočeská posádka složená z vodáků klubů z Kaplice a z Českých Budějovic.

Celá česká výprava čítá celkem 13 závodníků a funkcionářů. Jmenovitě:
Vratislav Šembera (RK GYMNÁZIUM Letohrad), vedoucí výpravy, trenér
Pavel Bendl (RK GYMNÁZIUM Letohrad), trenér
Pavel Putzer (RK Kaplice), trenér

Posádka RK GYMNÁZIUM Letohrad

Jan Vlček, Jiří Šembera, Václav Kristl, Jiří Paďour

Posádka RK Kaplice

Jan Myslivec, Jan Litt, Martin Novák, Filip Musil, Jan Kuna

Technický doprovod: Štěpán Novotný (RK GYMNÁZIUM Letohrad)

Zejména na fyzické přípravě závodníků se velkou měrou podílel také trenér Jan Řehák (RK GYMNÁZIUM Letohrad). Zůstavá sice doma, ale věříme, že jeho vklad do kondice závodníků a lví podíl na načasování formy se v Holadsku projeví na výkonech.

V pátek v podvečer se sešli závodníci z Letohradu, aby nafasovali reprezentační výstroj a výzbroj. Fotografie z malé repre přehlídky naleznete zde.

P1110308.JPGA ještě k ambicím: vzhledem k věku obou našich juniorských posádek (nepřesahuje 19 let) a s ohledem na věkovou hranici MS dle reglementu IRF (21 let) se obecně považuje za úspěch umístění některé z českých posádek v první světové desítce. To nic nemění na tom, že obě reprezentační posádky patří k největším českým vodáckým nadějím a (zejména v technických disciplínách) mohou překvapit. Za favority mistrovství světa jsou povážováni nabušení chasníci z Ruska a zarputilí Němci. Málo se ví o mladé posádce z Británie a nebezpeční mohou být také brazilští junioři. Uvidíme, naši se rozhodně budou bít jako lvi a věříme, že i favorizované Rusy mohou potrápit svým technickým vodáctvím. Na hrubý pytel TECHNICKÁ ZÁPLATA...
 


  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 18.07. 2010 (2549 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO