Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Správná volba i pro aktivní sportovce


Organizace vzdělávání pro studenty zařazené do sportovních center mládeže ČR

[*.doc] 31 kBKompletní předpis - soubor ke stažení ve formátu Word

Podpora sportu na našem gymnáziu

Chcete studovat gymnázium a zároveň se aktivně věnovat sportu? V naší škole klademe důraz jak na kvalitní studijní výsledky tak i na sportovní vyžití našich studentů.

Naše gymnázium žije sportem

Tento titulek nabývá obvykle na aktuálnosti vždy s blížícími se olympiádami či jinými sportovními svátky: kdo by nesledoval napínavé soutěže a vynikající výsledky našich sportovců, zvláště pak, pokud osobně některé z nich zná!

Letohradské gymnázium však sportem žije i mimo olympijskou sezónu. Prvořadé je samozřejmě poskytnout našim studentům kvalitní vzdělání - proto naší školu navštěvují.

V duchu starořecké kalokagátie, podle níž by měl rozvoj ducha jít ruku v ruce s rozvojem těla, však na sport nezapomínáme. Prostě harmonie duše i těla…

Již v roce 1993, kdy byla škola založena, se nám ji v tomto duchu podařilo nasměrovat. Tehdy jsme začínali jednodenními sportovními akcemi (typu voda, turistika, lyže nebo aerobik), které byly určeny studentům, ale i jejich rodičům, kamarádům. V průběhu let jsme pak vypracovali ucelený systém sportovních aktivit v podobě vícedenních až týdenních akcí - ty studenti absolvují v různých ročnících studia.

Záměrem nás, tělocvikářů, je vést studenty nejen k dobrým sportovním výkonům, ale zejména ke zdravému pohybu a radosti z něj. V tělesné výchově tedy neočekáváme od každého vysoký výkon, naopak si vážíme toho, když někdo jen „začne mít pohyb rád“ - v rámci svých zdravotních či tělesných možností. K tomu využíváme tělocvičnu Spartaku, biatlonový areál a také nejbližší okolí školy, mimo jiné rozlehlý park a další krásné přírodní terény.

   


Výuka tělesné výchovy

Student naší školy si může ke 2 hodinám TV přibrat až 2 hodiny nepovinné tělesné výchovy. Sportuchtiví studenti tedy tráví tělocvikem až 4 hodiny za týden. Část výuky (zejména starších ročníků) probíhá ve fitcentru.

Kromě běžných sportů u nás poznáte i atraktivní činnosti jako rafting, horolezectví, lanové aktivity, kanoistiku, vysokohorskou turistiku. Samozřejmostí se staly pravidelné středeční odpolední lyžařské zájezdy do zimního střediska Říčky.

Soutěže

Škola obsazuje svými studenty řadu sportovních soutěží pořádaných Asociací školních sportovních klubů ČR.

Tradičně úspěšní jsou naši studenti ve florbale (pravidelné postupy do krajských kol) a ve sjezdovém lyžování, v němž se dvě družstva našich borců vloni probojovala až do republikového finále.

Sportovní kurzy

Součástí výuky je celá řada sportovních kurzů. Učební plány jsou postaveny tak, aby v každém ročníku byl zařazen alespoň jeden sportovní kurz. Některých kurzů (např. lyžařského či vodáckého) se mohou studenti zúčastnit i vícekrát během studia.

Nadaní studenti vyšších ročníků působí na kurzech jako instruktoři.

Všechny kurzy Letohradského soukromého gymnázia jsou vedeny výhradně profesory této školy. Ti v nich uplatňují své zkušenosti z bývalých i současných závodních sportovních činností.

Instruktor školního lyžování

Ve spolupráci s Fakultou tělesné kultury University Palackého Olomouc pořádáme kvalifikační kurz pro instruktory lyžování. Každoročně se ho zúčastňují učitelé ze základních a středních škol Pardubického a Královehradeckého kraje. Kvalifikaci zde získávají i budoucí instruktoři lyžařských škol.

Naši studenti mají možnost se tohoto kurzu zúčastnit a získat tak licenci Instruktora lyžování, kterou pak mohou uplatnit i jako prázdninoví či víkendoví instruktoři lyžařských škol v zimních střediscích České republiky.

Raft klub

Při škole pracuje vodácký oddíl Raft klub Gymnázium Letohrad. Jeho sportovci se pravidelně účastní seriálu juniorských závodů Českého poháru v raftingu a jsou také téměř pravidelně nominováni do juniorské reprezentace ČR.

Aktivní sportovci

Ve škole studovalo či studuje mnoho aktivních sportovců. Vyjmenujme například juniorské reprezentanty v biatlonu, v raftingu, úspěšné karatisty, judisty, sjezdové lyžaře, florbalisty, motokrosové a motoskijeringové jezdce, jezdce na koních.

Škola umožňuje aktivním sportovcům dohodnout se na osobním studijním programu, samozřejmostí je také jejich uvolňování na tréninky či soustředění. Viz dokument "Organizace vzdělávání pro studenty zařazené do sportovních center mládeže ČR".

Úspěšní absolventi a vynikající sportovci

Současní studenti s mistrovskými tituly či medailovým umístěním na MČR


Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 05.03. 2007 (8884 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO