Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Vánoce v Americe


Vánoce v Americe

Vánoce v Americe

Stejně tak jako je fundamentální a nevyhnutelnou součástí mých článků ta část, kde rozjímám nad svou dokonalostí a úspěchy, tak byl nevyhnutelný i příchod zimy do New Jersey.

A když už je řeč o mně, tak si projděme pár zajímavých nových faktů: s růstem mé reputace v Americe přišlo to jediné a nevyhnutelné - napsali o mě ve školních novinách The Lamp (pro mé nejskalnější a nejvěrnější fanoušky je možné článek nalézt na internetových stránkách novin).

Další novinkou, která stojí zmínku, je, že se mi po krátkém počátečním období neúspěchu začalo dařit ve wrestlingu a výhry se teď už jenom hrnou. Zápasy se odehrávají na žíněnce ve tvaru čtverce o straně 40 stop. Čtverci je vepsána kružnice (nejčastěji o průměru 28 stop, může však být větší), která označuje vnější okraj zápasiště a následně vnitřní kružnice o průměru cca 10 stop, ohraničující startovní rozestupy zápasníků. Zápas trvá typicky 6 minut rozdělených do 3 časových bloků (možná jsou až tři prodloužení, každé po 30 vteřinách). Na začátku každého bloku si potom jeden ze zápasníků vybere startovní pozici.

Body lze získat tzv. take downem (dostání soupeře na zem)či tzv. escapem (únikem ze soupeřova sevření). Zápas trvá, dokud nenastane tzv. technicall fall (jeden ze zápasníků získá náskok více jak 15 bodů), pinem (jeden ze zápasníku dostane soupeře na lopatky a znemožní mu únik), či do vypršení časového limitu. V tomto případě vyhrává zápasník s nejvyšším počtem bodů.

Ale dost již pro tento krátký okamžik o mně a pojďme se zaměřit na Vánoce v Americe. Typické americké Vánoce vypadají asi takto: Vánoce jsou obecně považovány za nejdůležitější období v roce. Rodiny se scházejí, zpívají koledy a 25. prosince ráno rozbalují dárky od Santa Clause. Na stole nechybí krocan s nádivkou, šunka a vaječný koňak se skořicí a muškátovým oříškem. Zajímavostí je, že puritáni Vánoce neuznávali a zákaz jejich slavení byl zrušen až roku 1797.

Tradice vánočních punčoch (Christmas stocking) má původ v příběhu o svatém Mikuláši. Kdysi žil chudý rolník, který si nemohl dovolit věno a jeho tři dcery byly proto stále neprovdané. Jednoho večera praly prádlo a mokré ponožky pověsily nad krb. Svatý Mikuláš znal jejich tíživou situaci a tak každé z nich do ponožky schoval sáček se zlatem. Od té doby věší děti o Vánocích punčochy na krb, aby získaly dárky. Mikuláše vystřídal Santa Claus, mírně obtloustlý marketingový produkt The Coca-Cola Company. Mezi další typické americké znaky vánoc patří vánoční strom a vánoční osvětlení domů, větvička cesmíny (holly) a cukrové hůlky (candy cane).

No a u nás Vánoce vypadaly asi takto: po tom, co jsme si 25. přispali, ozdobili stromek a zabalili a rozbalili dárky, přišel čas oběda. My jsme měli atypicky pečenou šunku na pomerančích a k tomu mnou vlastnoručně stvořený český bramborový salát.

Odpoledne jsme se vypravili na výlet do New York City za bruslením v Rockefellerově centru, které jsme však nakonec kvůli mrazu a nechuti čekat ve frontě dvě hodiny odvolali a jen tak jsme se procházeli po městě a nasávali povánoční atmosféru.

Zbytek prázdnin byl, s výjimkou Nového roku, naplněn wrestlingem a závody, takže ani spánku moc nebylo… Poslední den roku jsme navštívili příbuzné mé host-rodiny ve státě New York, společně jsme oslavili příchod Nového roku.

Do školy jsme po prázdninách nastupovali hned v úterý 2. ledna. K radosti všech studentů však dva dny po obnovení provozu školy přišla vlna mrazů, která vyústila v pozastavení výuky na HCRHS i okolních školách a tak jsme si mohli užít prodloužený víkend již od čtvrtka.

Od příštího týdne nám začnou show ve školním rádiu. Moje bude každé úterý od 17 do 19 hodin (23 – 01 SEČ), takže pokud nebudete moct spát, nalaďte si 90,5 WCVH, nebo si mou show můžete poslechnout na stránkách rádia.

Tímto bych se s vámi prozatím s přáním šťastného nového roku rozloučil. Tak zase příště.

Vít Šrámek
Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 10.01. 2018 (2367 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO