Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Víťa Šrámek - Podzim v USA IV

Podzim v USA


Podzim v USA

Jelikož již začal listopad, je čas napsat další článek a tak už nemusíte déle čekat na mé novinky a zajímavosti z USA.

S příchodem podzimu začalo ubývat světla a tak se příjemná vycházka ke školnímu autobusu za východu slunce změnila v bloudění temnotou. Další, co se změnilo, je počasí a tak je ráno těsně nad nulou a odpoledne přes 20 stupňů (prý je to tu normální). Zajímavé je, že v New Jersey, nebo alespoň v oblasti, kde se nacházím, je oslava Halloweenu oproti zbytku USA, kde jde o jeden z největších svátků v roce, vcelku opomíjenou událostí. Na LSG se slaví víc!:-)

Škola už nabrala obrátky a tak je čas na krátké zhodnocení předmětů. V Americké historii začalo s pomyslným příchodem Velké krize být rušno a po napsané písemce a slohové práci pracujeme na proslovu ve stylu F. D. Roosevelta. V rádio-produkci teď připravujeme reklamy a tak většinu hodiny hraje hudba (ideální prostředí, že?). Po rádiu je čas oběda a pro nás studenty snažící se užít si poslední zbytky pěkného počasí to znamená čas na fotbal. Naštěstí pro mě jsem si ještě nezvrtnul kotník, tak to tu možná nakonec i ve zdraví přežiju. Po obědě je hodina tělocviku, kde protentokrát místo amerického fotbalu pracujeme na projektu o domácím násilí.

Další, a naštěstí pro A-dny poslední, hodinou je angličtina, kde jsme se, po krátkém zlepšení v podobě debaty a následném proslovu z patra (kde jsem mimochodem všechny nadchnul svým vyprávěním o tom jak se Česko a potažmo Česko-Slovensko v průběhu let geograficky měnilo) vrátili zpět k nudnému každodennímu výkladu.

B-dny začínají čínštinou, kterou ke svému údivu zatím pořád ještě zvládám. Po čínštině mám hodinu Environmental and Earth Science, ze které se vyklubalo opakování z fyziky pro 6té ročníky ZŠ, takže jde o kopec „srandy“. Po E and E Science je oběd a po něm hned hodina Geometrie STEM (jde o druhou nejvyšší školou poskytovanou obtížnost předmětu), ve které nečekaně také opakujeme, tentokrát však třídu čtvrtou a tak si tam připadám, cituji: „jako na zvláštní škole v Žamberku“. Po matematice mám hodinu historie klasického světa, kde už nejde pouze o opakování a navíc nás čeká film Troja, takže se je na co těšit.

Ale abych si jenom nestěžoval na školu, přejděme k něčemu pozitivnímu. Jako například výlety. Prvním z nich byl výlet do Baltimoru ve státě Maryland, který je proslulý svými rybími specialitami a mořskými plody a tak jsme se po většinu času pohybovali v blízkosti vody. Pokud se někdy do tohoto malebného města na východním pobřeží podíváte, za návštěvu rozhodně stojí Fort McHenry, kam jsme se podívali i my. Pevnost se proslavila především během britsko-americké války na počátku 19. století (Druhá válka za nezávislost), když po neúspěšném obléhání této pevnosti, chránící přístup do Baltimoru po moři, inspirovala tato scenerie Francise Scotta Keye k napsání básně The Star-Spangled Banner, ze které se později stala hymna USA.

Druhým výletem, který jsme zatím podnikli, byl výlet do Filadelfie ve státě Pennsylvania, kde byla 4.července 1776 v Independence Hall sepsána Deklarace nezávislosti. V roce 1787 zde byla přijata Ústava („We the People of the United States…). Filadelfie v letech 1790 až 1800 byla hlavním městem USA. Po exkurzi místní jídelní kulturou jsme se šli projít po městě, kde jsme se byli podívat v galerii PAFA (volně přeloženo Filadelfské akademie umění), v někdejším Nejvyšším soudu USA, na „Zvon svobody“ a celé jsme to zakončili noční prohlídkou města doprovázenou výkladem o místních legendách.

A tak jako skončil náš výlet se s vámi rozloučím i já, tak zase příště.

Vít Šrámek

 

Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 10.11. 2017 (2299 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO