Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Víťa Šrámek - Velikonoce
Velikonoce

Velikonoce

Zdravím všechny své věrné čtenáře! Jelikož už je duben, tak je čas na další článek. Původní plán byl vydat článek na Apríla, ale jelikož mi to má lenost v kombinaci s chronickým záchvatem prokrastinace nedovolila, tak si na šprýmy budete muset počkat až do příštího roku. Ale nezoufejte, neboť na článek již více čekati nemusíte. No, a jelikož jsem v minulém článku odbočil od tradiční časové osy a hledat předminulý článek se mi nechce, tak pokud v dubnovém vydání mých senzačních žbleptů narazíte na trhlinu v časoprostoru, či se zašmodrcháte v časové smyčce, tak to prosím berte s nadhledem. A nyní již k samotnému majstrštyku!

Po dlouhém čekání k nám konečně dorazilo jaro, jak si můžete všimnout na obrázku. Bohužel nám však vydrželo asi den a pak přišla sněhová kalamita, která nás studenty ponechala s hořkostí v srdcích na dva dny bez školy, což byla naprostá katastrofa pro všechny zúčastněné. Sníh však po pár dnech roztál, jenže pak napadl znova…A takhle to šlo dál a dál až do teď, kdy už jsme měli cca dva týdny bez sněhu, takže se možná jara přeci jenom dočkáme. Když už je řeč o sněhu, tak si ještě rychle odskočme na svah. Podobně jako se sextáni vydali brázdit sjezdovky černohorské, tak jsem se já s místním lyžařským klubem vypravil zakončit sezónu do Mountain Creek Resortu v New Jersey. S výměnným studentem z Dánska Mathiasem jsme náležitě zkritizovali místní lyžařské podmínky, neboť ačkoliv byl areál pěkný, pro pořádné hory v USA musíte daleko.

V půlce března se u nás na škole pořádal tzv. WalkOut, který obdobně jako u vás VyjdiVen měl za účel upozornit na problémy ve společnosti. S tím rozdílem, že v ČR se to týkalo jednání politiků, zatímco v USA byly hlavním tématem zákony o držení střelných zbraní. WalkOut trval 17 minut na uctění památky 17 obětí útoku v Marjory Stoneman Douglas High School, které bylo v té době nejaktuálnějším.

No ale teď k veselejšímu tématu. S příchodem Velikonoc se znovu začala rodit jehňata a přicházet zákazníci, takže posledních pár víkendů bylo opravdu akčních. V USA je velikonoční tradicí tzv. Easter Egg Hunt, jehož principem je, že děti hledají schovaná vajíčka. My jsme na to však byli líní a tak jsme Velikonoce oslavili jenom pořádnou večeří, ke které bylo tematicky grilované jehně, takže si není na co stěžovat.

No, a abych naplnil slovní limit tak, tu ještě popíšu pár eventů, co proběhly v blízké minulosti. V týdnu před Velikonocemi jsme měli „jarní prázdniny“, které se však jarními prázdninami nazývat nedají, neboť trvaly s výjimkou víkendu pouze dva dny a to protože a poněvadž školní administrativa neumí nakládati s volným časem jí na starost svěřeným a tak nám jarní prázdniny vyplácala v lednu na tzv. sněhové dny, kdy byla škola zavřená, i když třeba jen trochu mrzlo. Za jediné pozitivum této nešťastné události bych označil žně, které z toho měla školní meme stránka, takže jsme aspoň do školy chodili se zahořklým teenagerským humorem.

Těsně před začátkem prázdnin jsme také měli oficiální zakončení wrestlingové sezony, která ale prakticky skončila již před měsícem po státním šampionátu, kde se jednomu z našich wrestlerů podařilo získat krásné šesté místo. Oficiálně tomu říkali banket, ale spíš to bylo takové setkání.

Výhody banketu? Potkáte se s lidmi, co jste už nějaký ten čas neviděli. Je tam jídlo zdarma. Hodně jídla zdarma. Dostanete sexy baťůžek s vaším jménem.

Nevýhody banketu? Je to nuda. Trvá to moc dlouho. Všichni uvidí, jak promítají vaše fotky, na kterých se v obtaženém latexovém oblečku válíte zpocení na žíněnce s obdobně oblečeným a zpoceným borcem a tváříte se u toho, jako byste palcem zakopli o práh.

A nakonec vám tu ještě přihodím fun fact. Před nějakým časem jsem byl vylosován (v souladu se školním řádem samozřejmě) jako oběť screeningového drogového testu, k němuž jsem se musel zavázat, abych se mohl účastnit wrestlingu. Musel jsem dýchnout do alkoholtesteru, byl mi odebrán vzorek moči na drogy a anabolika a následně jsem musel projít testem reakcí, což mě přivádí k poslednímu vtipu a konci článku: Jaký je rozdíl mezi školním a vězeňským autobusem? A ten z vás, kdo správně uhodne, že školní je žlutý, má nárok na zlatého Bludišťáka.

To je prozatím vše, tak zase příště.

Vít ŠrámekCopyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 12.04. 2018 (2626 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO