Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Víťa v Americe - Závěrečná Minizpráva
Závěrečný Mini Speciál

Závěrečný Mini Speciál

Dámy a pánové, ač je to sebevíce k nevíře, je to tak. Můj pobyt zde ve Státech se již blíží ke konci a s tím i pravidelně nepravidelné dávky mých myšlenkových výplodů, zážitků a dalších skvělých věci, takže se v dnešním vydání vydáme po nijak nespecifikované a nejspíše i nesprávně za ni označované časové ose, která vás provede koncem mého velkolepého amerického dobrodružství.

Chvíli po návratu z Nového Orleánsu nás čekal další mohutný kulturní zážitek, tentokrát v podobě školního pěveckého sboru, na jehož závěrečné vystoupení jsme se nějak připletli. Poslouchat se to celkem dalo a když pak přešli z podivných uměleckých kreací k pop-kulturním hitům, které jsem už byl schopen rozeznat od sebe, tak to bylo nakonec velice podařené vystoupení.

Další typicky americký zážitek mě praštil do hlavy asi o týden později, a to v podobě rodea. Ne, nepřišel jsem k úrazu, můj mozek už takhle fungoval předtím. No, a protože mi asi 5 minut po začátku chcípla baterka, tak budu muset spoléhat pouze na svou nedokonalou paměť. Samozřejmě bylo rodeo, dále chytání telat, koňský slalom a taky lasování. Jelikož však nejsem expert, tak vám k tomu kromě toho, že to byla zajímavá podívaná, a že jsem celou dobu neměl ponětí o co jde, víc nepovím.

S koncem školního roku taky musela logicky skončit škola, tak se trochu zaměříme i na ni. Poslední měsíc nás učitelé v rámci jakési nadnárodní tradice zavalovali horou prací a písemek, až to i někdy vypadalo, že se spolu domlouvají, abychom měli co nejvíce písemek v jeden den. Ale dosti již konspiračních teorií. Protože jsem povinen sdělit vám i své závěrečné výkony a připomenout vám tím ten mrzký fakt, že vás to již brzy taky čeká, tak vám tu rychle shrnu, jak se mi zadařilo. Díky velkému návalu projektů jsem se neměl čas učit, ale díky mému úžasnému předchozímu průměru a možná i zásahu nějaké blíže nespecifikované matematické či fyzikální moci jsem nakonec skončil s mixem jedniček a dvojek, takže jsem celkem spokojený.

S koncem roku pak byla i tzv. Graduation ceremony, neboli po našem: předávání maturitních vysvědčení, s tou výjimkou, že to bylo venku a každý tam nutně musel mít proslov. Nakonec to zachránil školní orchestr, když na konci spustil známé melodie ze Star Wars.

Po tom pak přijela má česká rodina a byl jak srandě, tak mému americkému dobrodružství konec.

Aby tedy došlo i na nějaké to zhodnocení, tak si tu rychle shrneme nějaké ty výhody a náležitosti co to tu obnáší. Mohl bych se tady rozepisovat jaké úžasné zážitky jsem tu měl, či jak mě to tak či onak obohatilo, ale takovéto vyprávění by bylo nevyhnutelně povrchní a nepřesné. Proto vám jen řeknu, že pokud se někdy rozhodnete něco podobného podniknout, tak nepřemýšlejte dvakrát. Jděte do toho, protože to bude nezapomenutelný zážitek. Jenom počítejte s tím, že už vás tady kousek zůstane...

Ale abychom to zakončili na pozitivnější notu, tak vám tímto děkuji za to, že jste vydrželi číst mé výplody a doufám, že jste si to i užili nebo vás to jinak obohatilo.

Vít ŠrámekCopyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 27.06. 2018 (2555 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO