Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Raft klub Gymnázium Letohrad                Děkujeme sponzorům!!!


Nová stránka 272 Nová stránka 272

RK Letohrad v roce 2013


 

Město Letohrad

Zde si prosím otevřete naše zvadlo, ve kterém najdete možnosti přihlášení do našeho klubu

Formát Word Formát PDF

     

Rafťáci hledají posily

Raft klub Gymnázium Letohrad: přijďte to zkusit

Ahoj, hledáme 2 kluky od 16 do 22 let, kteří by měli zájem zkusit si náš neobvyklý sport.

Jde hlavně o účast v Českém poháru 2019 v kategorii do 23 let (R4). Absolvujeme pravidelné tréninky především v Letohradě a závody po celé republice.💪 Do budoucna by mohla být vyhlídka závodů světového formátu.

Zaujalo tě to? Napiš nám na https://www.facebook.com/RaftKlubLetohrad/, a můžeme se domluvit na společném tréninku, abys viděl, co to obnáší.👍 

Pro inspiraci: https://www.youtube.com/watch?v=fbbys4VXcLA&t=

Michael Šlesingr, Jakub Moravec, členové reprezentace ČR

A dodáváme: zapádlovat si mohou přijít i zájemci od cca 10 let - kluci i holky. Náš klub je otevřen všem, pracujeme i s mladými začínajícími vodáky.

V.Š.

    

Nenechte si ujít: Rafteři se vrací na Orlici!!!

Orlický raftový sjezd - Český pohár v raftingu

Extrémní délka, 5 jezů, netradiční způsob startu!!

Elitní české posádky se utkají na vodě pro ně nebývalé klidné, zato však dlouhé, dlouhé, dlouhé… Pořádá RK Gymnázium Letohrad a Klub vodáků Žamberk v rámci akce „15 km po Divoké Orlici“.

Propozice a další informace naleznete zde.

Mrkněte se také na Facebook.

Sjeďte si řeku - TEĎ HNED!! Smějící

Projeďte si s naší první posádkou jednu z nejkrásnějších českých řek.P1110203.JPG

Pohodlně se usaďte ke svému PC, zapněte zvuk a projeďte si s reprezentační posádkou juniorů z RAFT KLUBU GYMNÁZIUM LETOHRAD Tanvaldskou Kamenici.

Je duben 2012, teplota vody cca 12 stupňů, slunečno. Prima video z jarního tréninku pro Vás připravil Honza Vlček - jo, jo, když má někdo hotové zkoušky v předtermínech, má pak čas udělat něco pro naši zábavu: díky, Honzo!

Už sedíte? Tak jedeme!!

Vodáci RAFT KLUBU GYMNÁZIUM LETOHRAD ukončili závodní sezónu

Raftová závodní sezóna 2014 skončila! Neznamená to, že bychom odložili lodě, pádla, vesty a složili ruce do klína, ale máme příležitost zrekapitulovat, jak se nám vedlo.

Dvě juniorské posádky, posílené o jednu posádku dívčí, se zúčastnily celkem šesti závodních akcí, kde absolvovaly celkem třicet (!) závodů ve sjezdu, slalomu a sprintu. V Českém poháru 2014 se posádky juniorů do 19 let umístili na druhém a třetím místě, posádka juniorek do 19 let obsadila druhé místo. Obdobně se posádky umístily v kombinaci MČR 2014, kde si junioři vyjeli stříbrnou a bronzovou medaili a juniorky bronzovou. Mimo tyto posádky se soutěže účastnili i dva starší zástupci Raft klubu Letohrad ve smíšené posádce s RK Hodonín. Ti v kategorii juniorů do 23 let obsadili v Českém poháru třetí místo, stejně tak i v kombinaci MČR.

Asi nejvýznamnější akcí uplynulé sezóny byla pro naše hochy účast na Mistrovství Evropy v raftingu 2014 ve slovenském Čunovu. Zkušenější posádka našich juniorů si v kategorii U19 vybojovala nominaci a kluci tak absolvovali své první mezinárodní velké závody. Umělý slalomový kanál, na němž mistrovství proběhlo, se nachází poblíž Bratislavy a je to krásný a vodácky poměrně náročný areál. I přes dosavadní nezkušenost na mezinárodním poli se posádka z Letohradu na ME rozhodně neztratila. Nejlepším umístěním bylo sice nemedailové čtvrté místo ve sjezdu, spokojenost s celkovou reprezentací však byla veliká. Jak ze strany trenéra, tak samotných kluků.

V roce 2014 jsme posílili také materiálově. S rostoucím počtem závodníků bylo zapotřebí pořídit další dva čtyřmístné rafty. Také jsme započali se sjednocováním závodního oblečení a nechali jsme ušít nové jednotné bundy na vodu. Nyní se těšíme na klubové oblečení, jehož návrhy jsou již hotovy a my nenecháme nikoho na pochybách, odkud jsme a koho reprezentujeme.

Co nás čeká? Tvrdá podzimní tréninková příprava na vodě, zimní posilování v tělocvičně i na běžkách a pak opět jarní voda, protože koncem března už budeme zase závodit.

Dáda Řeháková, RK Letohrad

Postřehy z Mistrovství Evropy na Slovenském Čuňovu.

Kdyby naše cesta začínala vždy tím, kde poprvé naladíme rádio Beat, tak bychom to měli téměř stejně daleko jako raft klub Hodonín. To však bohužel nebyla pravda a jeli jsme necelých 5 hodin. Taková cesta se nedá vydržet bez spánku, u mě obzvlášť tvrdého spánku, takže co by to bylo za kamarády, kdyby toho nevyužili. Téměř na místě jsem se dozvěděl, že podle nálepky na rtu stojím 24 korun. Docela mě můj tvrdý spánek pobavil a myslím, že nejen mě. To už jsme pomalu přijížděli do areálu Divoké vody v Čuňovu. První pohled byl doprava na rozlehlou hladinu vodního díla Gabčíkovo a poté doleva na dvě výpustě chrlící peřeje zeleno-modré vody. V momentě příjezdu, ještě rozespalí, jsme zjistili, že nám už asi 5 minut běží trénink, takže jsme se rychle oblékli do repre věcí a hrdě vyrazili vstříc peřejím Čuňova.

Naštěstí jsme jeli seznamovací jízdu, která nás velmi dobře a rychle seznámila nejen s kameny, ale i s buzery. Další jízdy jsme se lepšili, až jsme si poslední tréninkový den připadali téměř jako na vlastním. Z tohoto omylu nás bohužel rychle vyvedla již první závodní jízda, kdy jsme si při time-trialu podali ruce s jediným šutrem, který jsme při tréninku nenabrali. Myslím, že na něj si budu pamatovat celý život… na takovou známost jen tak člověk nezapomene, obzvlášť když ho mohla stát cenný kov. Při dalších jízdách, což bylo head to head (H2H) jsme se s ním znali a nepotřebovali se tedy nadále seznamovat a nejen díky tomu, jsme porazili ruskou posádku číslo 2. Za zmínku stojí i postarší pan Barometr, který bedlivě kontroloval optimální tlak v raftu při prvním závodě. Chvíli na to o svůj post přišel. Musím však říct, že mi ho poté bylo líto, když za ním přišel jeden z hlavních rozhodčí s tím, že tam nemá co dělat a poslal ho do… pryč a převzal od něj štafetu. Poté jsem měl dilema, jestli mi má být víc líto jeho nebo jím zkontrolované posádky CZE-1, které upustil raft tak, že z toho měli spíš nafukovací matraci než raft a i přes to se jim sprintová jízda povedla a byli druzí. V další jízdě H2H jsme potkali další kámen, tentokrát mnohem níž, kdy nás za ním poslala posádka SVK-1, kterou jsme díky němu už bohužel nedojeli. Ale i přes tyto známosti jsme se večer shodli, že to byl dobrý den.

Zítřek, který byl volný, jsme využili k vykřičení hlasivek při fandění open kategorii (muži a ženy), hraní mezinárodního turnaje v beach volejbalu, sledování filmů a koupeli v umělém jezeře pod kanály. Při vyhlašování naladil DJ opravdovou pecku, která připomínala znělku z Pobřežní hlídky, která opravdu „skvěle ladila“ s hymnami výherců.

Dopoledne přijeli rodiče a s nimi fanynky a fanoušci, kteří nám pomohli k vytouženému úspěchu. V naší rozjížďce nás předjela jen posádka Turků (asi měli předtím výživný kebab) a celkově ještě „charašo“ posádka RUS-1 plus namasírovaní Slovinci (opravdu s sebou měli maséra a lehátko). Trochu jsme koukali, když jsme zjistili, že dva Slovinci jeli vždy dvě kategorie, ve všech disciplínách – asi dobrá masáž. A ještě se jim chtělo v obou kategoriích umisťovat na bedně.

Poslední den se jezdil slalom, a tak aby se neřeklo, jsem se s břehem kanálu na rozloučenou rozdělil o list svého a kamarádova pádla. A to doslova. Naštěstí pádla nejdůležitější chvíle vydržela, za což jsem jim byl opravdu vděčný. Jen jsem potom neměl nejlepší náladu, když jsem si uvědomil, že k ne úplně podařené slalomové jízdě se přičetlo ještě asi 5000 korun za nalomené listy. Výsledek však pozitivně přebila euforie a atmosféra okolo kanálu a příjemné gratulace všech okolo spolu s oslavami posádky RK Hodonín, kteří se stali ve své kategorii (stejně jako tomu bylo u mužů a veteránů) absolutními mistry Evropy v celkovém hodnocení.

Celý týden nakonec uběhl rychleji, než teče voda v Čuňovském kanále a to byla škoda, protože jsme tu byli opravdu jako jedna výprava. Tréninky, večerní rozbory videa, fandění a zkušenosti veteránských posádek upevnilo naše přátelství a chuť se zlepšovat. Už se těším, až budeme zase moci porovnat své dovednosti a setkat se na kanále v Českém Vrbném, kde vše začalo juniorským soustředěním. Dík patří hlavně Zajdovi a posádce Milana Znamenáčka. Tak se s Vámi tedy po vodácku loučím a těším se 16. A 17. srpna na závodech ve zmíněném Českém Vrbném – Ahóóój!!

Autor: Martin Zavináč Krejčí, junioři 19, RK gymnázium Letohrad

Skvělé, skvělé, skvělé!!! Na ME v raftingu čtvrté místo ve sjezdu! Skvělééééé...Velmi šťastný

Čerstvá zpráva z Mistrovství Evropy v raftingu na Slovensku: v nejobtížnější disciplíně - ve sjezdu (maraton) - skončili letohradští gymnazisté na nádherném 4. místě!

Po takticky bezchybném výkonu na fyzicky velmi náročné trati získali čeští reprezentanti z Letohradu 4. místo za vítěznými Rusy, Turky a posádkou Slovinska. Mezi Čechy a Slovinci to byl nervy drásající souboj o třetí místo. Je to sice bramborová, ale obrovský úspěch!!!

Díky, kluci, gratulujeme!!! Držíme palce do zítřejšího slalomu.

V sobotu závod ve sjezdu - kluky z Letohradu čeká na ME nejtěžší disciplína

Po pátečním odpočinkovém dnu čeká účastníky Mistrovství Evropy v raftingu skutečně náročný víkend: v sobotu nastoupí k závodu ve sjezdu, v neděli je pak čeká vrchol mistrovství - slalom.

Zatímco ve sjezdu závodníci musí osvědčit neskutečnou fyzickou připravenost (cca 40 minut tvrdého pádlingu...), ve slalomu se jede především hlavou. A na nervy Velmi šťastný . To ale Čechům obvykle svědčí - a svědčí to i našim klukům.

Tedy držte palce a sledujte již v sobotu ve 13.30 v přímém přenosu na http://infonet.tv/

Ještě zprávy od trenérů: kluci jsou v pořádku, zdraví a mají chut se porvat o co nejlepší umístění. Fanděte Martinovi, Alešovi, Filipovi, Danovi a Jirkovi. No a podporu na dálku budou jistě potřebovat i trenéři Bergi a Pišík - na břehu tečou nervy ještě rychleji než na vodě... Mrkající .

A velké díky vám všem, kteří jste se rozhodli jet podpořit kluky přímo do Bratislavy - nechte tam své hlasivky, přátelé, jede se o EVROPSKÉ MEDAILE!!!

Hodně štěstí, kluci!! Budu nalepený na obrazovce...

V.Š. - ještě připojuji pěknou fotku letohradské posádky ze čtvrtečního H2H. Náááááádhera....!

10518692_778300928858092_7612950182406538165_n_1_.jpg

Aktuálně!!!

Přímý přenos ze závodiště má problémy, proto informujeme aktuálně na základě telefonátů s trenéry:

Time trial: v dopoledním programu letohradská posádka po fatální chybě v horní části trati osmá. Škoda - dle slov trenérů předvedli kluci až na onu chybu velmi slušnou jízdu s výbornou volbou stopy. Plačící nebo velmi smutný

Do H2H nastupují v pavouku proti druhé posádce Rusů. Souboj by měl proběhnout každým okamžikem. Držme palce, pokud se kluci v rozjíždce chytnou, mohl by být další postup velmi zajímavý...

Spojení pro přímý přenos obnoveno. Naši zařízli Rusy, v další jízdě je čeká první posádka Slováků. Tož držte pěsti a sledujte dále na http://infonet.tv/

Nádherný souboj, kluci!!! Proti domácí slovenské jedničce mnoho šancí nebylo, ale udělali jste z toho nádherný závod. Díky.

Mistrovství Evropy IRF 2014 dnes zahajuje!!! Držte klukům palce!

Čtvrtek 17. července 2014. Prvními závody dnes zahajuje program ME IRF 2014 v raftingu. Program dle reglementu IRF začíná závodem Time trial - tedy jednokolovým sprintem, z něhož se tvoří postupový pavouk do tzv. H2H závodu (paralelní sprint).

Dnes tedy po třídenním pobytu v dějišti ME vstoupí do závodu také české posádky. Pozornost letohraďáků bude soustředěna na juniorskou kategorii U19, v níž budeme držet palce gymnazistům z Letohradu.

Sledujte ve čtvrtek:

11.00 - 12.00 Time trial (sprint)

13.30 - 15.30 H2H (paralelní vyřazovací sprint - správná drsňárna pro správné rafťáky Velmi šťastný )

Bude platit chytrost našich chlapců na ruské chasníky či strojové Němce? Sledujte na internetu: http://infonet.tv/

Dnes (ve středu) slavnostní zahájení a zítra začínáme!

Zprávy z české výpravy: kluci jsou zdraví, těší se na zítřek.

Zítřejší (čtvrteční) program:

Od 11.00 hodin proběhne Time trial (jednokolový sprint), z něhož se tvoří postupový klíč pro paralelní sprinty (tzv. H2H).

H2H je divácky velice atraktivní závod, kde závodníci musí zapomenout na galantní vychování a musí jít do závodu nejen takticky, ale i hrubou silou.

Sledujte přímý přenos na http://infonet.tv/

JIŽ ZÍTRA...Mrkající

Raftklub LSG na Mistrovství Evropy IRF 2014 na Slovensku

Oficiální stránky mistrovství (zde naleznete i výsledky):

https://www.facebook.com/events/758933997490866/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

Komentáře a fotografie najdete také na www.kanoe.cz v sekci Rafting.

Přímé přenosy z jednotlivých závodů sledujte zde: http://infonet.tv/

Po třech letech se další posádka Raft klubu Gymnázium Letohrad nominovala do juniorské raftové reprezentace.

Na juniorském IRF Mistrovství Evropy v raftingu, které se koná ve dnech 17. - 10. července 2014 na moderním slalomovém kanálu u Bratislavy (Slovensko), budou v kategorii U19 Českou republiku reprezentovat také letohradští vodáci .

Českou výpravu na ME IRF 2014 posílí posádka ve složení: :

Martin Krejčí, Filip Pecháček, Aleš Kylar, Dan Běťák a Jirka Kačena.

Trenérem a vedoucím výpravy je Honza Bergi Řehák, asistovat mu bude Jirka Šembera.

Před odjezdem...Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 05.11. 2007 (14114 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO