Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Comenius


Projekt Comenius

Comenius je součástí Programu celoživotního vzdělávání, který vešel v platnost dne 14. 12. 2006 na základě rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady Evropské unie.

Program Comenius je zaměřen na školní vzdělávání a mohou se do něj zapojit mateřské, základní a střední školy. Aktivity nabízené programem Comenius jsou určené žákům, pedagogům a zaměstnancům působících na výše zmíněných typech škol. Do programu je zapojeno všech 27 členských států EU, kandidátské země (Turecko a Chorvatsko) a země EEA/EFTA.

Program Comenius nabízí různorodé aktivity: mobility žáků a učitelů, různé typy partnerských projektů, další možnosti vzdělávání žáků i učitelů a v neposlední řadě i získání asistentů ze zahraničí.

Projekty Comenius - partnerství škol nabízejí studentům a učitelům možnost pracovat společně na tématech, o která se zajímají. Účast na partnerství se školami z různých zemí žákům a učitelům dává také příležitost procvičovat cizí jazyky a zvyšuje jejich motivaci pro studium jazyků.

Příklady aktivit, které lze realizovat v rámci multilaterálních partnerství škol Comenius:

projektová setkání všech institucí zapojených do partnerství

výměny žáků účastnících se aktivit projektu

výměny zkušeností a příkladů dobré praxe s partnerskými školami v zahraničí

vytváření plakátů, prezentací apod.

jazyková příprava učitelů a žáků, aby v potřebné míře ovládali pracovní jazyk partnerství a seznámili se s jazyky partnerských zemí/institucí.

Projekt trvá vždy 2 roky a jeho podmínkou je uskutečnění daného počtu mobilit (výjezdů studentů do zahraničí).

Prezentace projektu - formát PPTX
 

      Projekt/Project 2009 – 2011

    Europaenization or Back to Europe

       Projekt/Project 2011 – 2013

    Gastromonic Heritage in Europe


Comenius - podzim 2012. Momentky z Polska

Fotoreportáž najdete zde Momentky z Polska - Projekt Comenius

Naposledy Vás zdravíme z Varšavy

a moc se na Vás už těšíme. Poslední den pobytu jsme si udělali procházku a prohlédli si letní královské sídlo ve Wilanówě s přilehlými parky. Děvčata shlédla dokumentární film o cestě potravy naším organismem. Odpoledne jsme se pobavili a poučili v Koperníkově muzeu, které je zároveň vědeckým centrem (je to podstatně zvětšený liberecký iQpark). Po návratu do školy jsme se rozloučili s našimi hostiteli. Katka, Lucka, Andrea a Claudie se ještě těšily na večerní návštěvu kina. Bylo tu hezky, ale všude dobře, doma nejlépe. Na shledanou v pondělí.

Monika a Jitka


Ahoj z Varšavy.

Dnešní den strávili účastníci výměnného pobytu ve škole. Ráno donesli do jídelny dobrůtky, které předešlý večer společně v rodinách upekli. Při tvorbě plakátů a prezentací zúročili zkušenosti, zážitky a informace z aktivit předešlých dnů. Svá díla prezentovaly jednotlivé skupiny na závěr dne. Celý program završil charitativní jarmark napečených sladkostí. Vzhledem k zítřejšímu rannímu odletu italské výpravy proběhl závěrečný vědomostní kvíz a ceremoniál s předáváním diplomů a odměn dětem již dnes. Zítra se všichni těšíme do muzea M. Koperníka.

Loučí se Jitka a Monika


Hello,

opět se hlásíme z Varšavy. Dnešek jsme celý strávili ve skanzenu v Sierpcu. Připomínalo nám to český skanzen v Rožnově (ale náš je rozlehlejší a pestřejší). Kromě prohlídky areálu jsme si povídali o svátku svatých Kateřiny a Ondřeje, ke kterým se zde váže mnoho tradičních rituálů, mnohé z nich se podobají našim vánočním obyčejům. Děvčata nejvíce zaujalo lití včelího vosku a následné čtení osudu z odlitků (mimochodem naše nejmladší Lucka by se měla do roka vdát). K obědu nás čekaly grilované párky a sýr. Někteří více ocenili teplo ohně než jídlo. Dnešní večer stráví naše studentky pečením českých dobrot, které se budou prodávat na zítřejším jarmarku. Od děvčat vyřizujeme všem mnoho pozdravů. Jitka a Monika


Dobrý večer z Varšavy.

Dnešní den jsme strávily prohlídkou centra Varšavy. Viděly jsme významné historické budovy a místa, kudy „kráčely“ polské dějiny. Nejvíce nás zaujalo Staré náměstí s královským hradem, prezidentský palác a manufaktura na výrobu „cukierků“ (mňam). Prohlídka byla jeden velký maraton, paní průvodkyně v podstatě běžela a výklad slyšeli pouze první tři nejrychlejší. Teprve po několika rázných domluvách vedoucí učitelky Anny tempo zvolnila a výklad tak zaslechla polovina výpravy (děti většinou již rezignovaly). Naobědvali jsme se v restauraci Magdalleny Gessler, jejíž stylové restaurace jsou prý známé po celém Polsku. Příjemná byla i večerní procházka adventně vyzdobenou a osvětlenou Varšavou.

Naše studenty čeká večer ještě návštěva muzikálu a my dvě jsme si prohlédly muzeum F. Chopina a často při tom myslely na Zuzku Š…

Tak zítra ahoj. Monika a Jitka


Ahoj všem,

zdravíme Vás z Varšavy. Je to tu nádherné. Cesta byla bezproblémová, na nádraží na nás i na děti čekali polští kolegové a rodiče. Odvezli nás do hotelu a rodin. První ohlasy od holek z rodin jsou nadšené, většinou bydlí v malých rezidencích. Náš hotýlek je příjemný, asi 5 minut pěšky od školy.

Jak uvidíte na fotografiích, hned první večer po příjezdu proběhla slavnostní večeře na uvítanou v jedné z luxusních varšavských restaurací, kde se vaří pouze typická polská jídla. Máme pocit, že přijedeme o mnoho kilogramů těžší, pokud bude stravování pokračovat tímto stylem. Snídáme v hotelu, za půl hodiny znovu ve škole, po třech hodinách je oběd a pak snack. A teď něco o škole. Shrneme to do jedné věty: Připadáme si jako Alenky v říši divů. Děti přivezou a odvezou do školy školní autobusy.

U vchodu je očekává školní ochranka a malým nosí aktovky - na kolečkách – do třídy. Celá škola je monitorována, včetně šaten, kde je další člen ochranky. U vchodu je recepce, kde se každý návštěvník musí zapsat. Ve třídách se učí tři až osmnáct studentů ve věku od 4 do 20 let. Výuka je kombinací amerického a evropského stylu, vyučuje se pouze v angličtině, děti (včetně předškoláků) nesmí používat rodný jazyk.

Budova je tři roky stará, vybavení školy si asi dovedete představit. K naší konverzaci. Snažíme se, ale ještě že nám Poláci rozumí i bez angličtiny. Všichni učitelé jsou milí, organizace je zatím super. Zítra nás čeká prohlídka Varšavy.

Brzy se zase ozveme. Zdraví Jíťa a Móňa

Fotoreportáž najdete zde Momentky z Polska - Projekt Comenius

Článek o projektu v Orlických novinách

    

Comenius - jaro 2012. Naše výprava v Lyonulyon_2012_ 003_small.jpg

V rámci projektu Comenius zavítala šestice studentů LSG v doprovodu dvou vyučujících do Lyonu, mekky francouzského kulinářského umění, aby poznávala i ochutnávala tradiční místní speciality.

Celý článek o pobytu v Lyonu najdete zde

Všechny fotografie - Comenius - naše výprava v Lyonu

        

         

Comenius - jaro 2012

Jak už asi víte, naše škola je i letos zapojena do projektu Comenius, který je zaměřený na gastronomii. Na podzim loňského roku jsme tu měli první návštěvu a nyní, na konci března, přijela i druhá skupina Italů a Francouzů. Jsou ubytováni v adoptivních rodinách studentů naší školy a je pro ně připravený pestrý program na celý týden. Zároveň v tomto týdnu mají zase na oplátku naši studenti možnost navštívit školu ve francouzském městě Lyonu.

Další podrobné informace zde Comenius - jaro 2012

Článek v Orlických novinách

    

COMENIUS 2009-2011

Ve školním roce 2009/2010 a 2010/2011 probíhal na našem gymnáziu projekt COMENIUS - partnerství s deseti středními školami v devíti evropských zemích (Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Kypr, Německo, Nizozemí, Španělsko). Téma může znít poněkud krkolomě: Evropanizace aneb Zpátky do Evropy. Cílem bylo vytvoření určitého modelu současného Evropana. Úvodní schůzka projektu proběhla v prosinci 2009 na Kypru, jednotlivá pracovní setkání pak  na jaře a na podzim 2010. V červnu a září se uskutečnly výměny studentů. (Navazující aktivitou projektu je možnost individuální mobility studentů - až půlroční studium na jedné z partnerských škol.)
Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 13.04. 2012 (7938 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO