Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Malý průvodce přijímacím řízením 2020


Malý průvodce přijímacím řízením

Malý průvodce přijímacím řízením aneb Přijímací řízení v 7 krocích

    Krok první:  Přihláška ke studiu

      

Nejprve vyplníte přihlášku ke studiu, nejlépe s rodiči či jiným zákonným zástupcem. Vyplněnou přihlášku nám můžete zaslat poštou nebo doručit osobně. Termín podání přihlášky do 1. kola přijímacího řízení je

do pondělí 2. března 2020.

Tiskopis přihlášky obdržíte na své základní škole, lze jej také stáhnout ze stránek LSG.

Pokud budete mít s přihláškou jakýkoliv problém, přijďte si pro ni přímo k nám, POMŮŽEME Vám i s jejím vyplněním.

Uchazeč může do 1. kola přijímacího řízení podat přihlášku nejvýše na 2 školy.

Do přihlášky vyplníte obě školy, na kterých se ucházíte o studium. A to v pořadí dle svého zájmu. Uvedete-li nás na 1. místě, budeme velmi potěšeni Velmi šťastný . Ovšem férově dodáváme, že toto pořadí Vás vůbec nezavazuje k pozdější volbě školy, na kterou nastoupíte.

Nezapomeňte, prosím, do přihlášky vyplnit jeden z termínů, v němž se chcete zúčastnit případné přijímací zkoušky v 1. kole (1. termín je 16. 4. 2020, 2. termín pak 17. 4. 2020).

Přijímací zkoušky se týkají všech uchazečů (viz Kritéria přijímacího řízení na www.lsg.cz).

 

Krok druhý:  Potvrzení přihlášky

 

Přihlášku Vám obvykle potvrdí Vaše základní škola. Toto potvrzení můžete nahradit předložením ověřené kopie vysvědčení za 4. ročník a 1. pololetí 5. ročníku ZŠ (respektive 8. ročník a 1. pololetí 9. ročníku).

Vysvědčení si můžete nechat ověřit na matrice obecního úřadu, případně i u notáře. Anebo jednoduše přineste originály těchto vysvědčení společně s přihláškou přímo k nám do kanceláře gymnázia. My si je ověříme na místě a zadarmo Mrkající.

Raději znovu připomínáme: vyplněná přihláška do 1. kola přijímacího řízení se k nám musí dostat (poštou nebo osobně)     do 2. 3. 2020.

Nezapomeňte k přihlášce přiložit (viz „Krok třetí“) potvrzení o Vašich úspěších v různých vědomostních olympiádách. Ty nás obzvláště zajímají... A přidejte i doklad o Vašich aktivitách mimoškolních (ZUŠ, výkonnostní sportovní oddíl).  Jaké doklady budeme uznávat se dozvíte v Kritériích přijímacího řízení. Zveřejníme je v lednu 2020.

Pokud je u uchazeče diagnostikována specifická porucha učení (dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, dysortografie apod.) nebo lehká mozková dysfunkce (LMD), přiložte k přihlášce kopii zjištění pedagogicko-psychologické poradny, které to dokládá.

Potvrzení lékaře nevyžadujeme.

Krok třetí:  Co Vám přinese body

          

Celkové pořadí uchazečů budeme sestavovat na základě bodového zisku. Body Vám přidělíme:

·         za výsledky přijímacích testů (ty do celkového pořadí započteme minimálně 60 procenty)

·         za prospěch na Vaší základní škole

·         za úspěchy v různých vědomostních olympiádách

·         a pozor: za systematickou mimoškolní činnost a za případné úspěchy v ní

Body tedy zdaleka nerozdáváme jen za výsledky testů či studijní průměr! Mrkněte se do Kritérií přijímacího řízení. Tam se dozvíte, za co všechno můžete dostat bodíky, které Vás na žebříčku uchazečů posunou výše. A také jakým způsobem to potřebujeme doložit. To víte, úřad je úřad...Koulející očima

Krok čtvrtý:  Přijímací zkouška

    

Zhruba v polovině března (dříve to určitě nestihneme) Vám přijde  domů dopis Velmi šťastnýBude v něm pozvánka k přijímací zkoušce Šokovaný . Ta se v 1. kole koná buď 16. 4. nebo 17. 4. 2020. Váš termín záleží na tom, co jste napsali do přihlášky!

A tady pozor: přijímací zkouška je u nás jiná pro páťáky a jiná pro deváťáky. Tedy popořadě:

·         Páťáci budou psát celostátní testmatematiky a češtiny (CERMAT).

·         Deváťákům pak připravíme naše vlastní testy z matematiky, českého jazyka a všeobecného přehledu.

Oboje si u nás můžete vyzkoušet v rámci tzv. Přijímaček nanečisto (středa 5. 2. 2020).

Deváťáci si navíc naše testy z minulých let mohou  stáhnout z našich stránek a v klidu domova nad nimi popřemýšlet.

POZOR: Pokud byste snad po přijímačkách nanečisto byli příliš v šoku  Popletený, chystáme pro vás i minikurzy k přijímacím testům (16. a 26. 2. 2020).

    

Po přijímačkách pak nezbývá než čekat...  Výsledky Vám totiž (ze zákona) nesmíme sdělit dříve, než 17. dubna. Navíc budeme čekat na zveřejnění výsledků CERMATem. A to může (a určitě bude) nějaký den trvat...   

Musíte sledovat naše webové stránky - z nich se dozvíte, zda jste přijati. "Papírové" rozhodnutí o přijetí ke studiu Vám odešleme neprodleně. Můžete se těšit – co slíbíme, to dodržíme. Velmi šťastný

Krok pátý:  Zápisový lístek

     

Svůj úmysl nastoupit ke studiu LSG musíte ještě potvrdit doručením tzv. zápisového lístku. Učiňte tak, prosím, co nejdříve, nejlépe hned poté, co se dozvíte o přijetí na naši školu. Zákon hovoří o 10 pracovních dnech ode dne, kdy bylo uchazeči oznámeno rozhodnutí o přijetí ke vzdělávání. Pozor - za oznámení se považuje zveřejnění výsledků na internetu. Tak to nepropásněte...

Zápisový lístek obdržíte na své ZŠ, případně na krajském úřadu v Pardubicích.

Po odevzdání zápisového lístku se již můžete těšit na studium na LSG.  Věřte, že nebudete zklamáni Mrkající(viz 16 dobrých důvodů, proč si vybrat právě naši školu).

Považujeme za  férové Vám sdělit, že svůj zápisový lístek můžete (po písemném požádání) vzít zpět a odevzdat ho na jinou školu, na kterou budete přijati později v rámci odvolacího řízení. Bude nás to sice mrzet  Plačící nebo velmi smutný, ale rozhodně Vám nebudeme dělat žádné problémy.

 

Krok šestý:  Další kola přijímacího řízení

     

Je téměř jisté, že další kola přijímacího řízení budou vyhlašovat všechna gymnázia či jiné střední školy. LSG bylo v minulých letech jedinou výjimkou v regionu - kapacitu obvykle plníme hned z 1. kola. Letos tomu pochopitelně tak být nemusí, ale raději neváhejte a zkuste hned 1. kolo…

Pro Vás je důležité vědět, že do dalších kol se můžete hlásit bez ohledu na to, zda jste se hlásili do kola prvního. A to platí jak pro uchazeče z 9. tříd ZŠ, tak pro páťáky, kteří chtějí vstoupit na osmileté gymnázium.

Informace o dalších kolech přijímacího řízení je nejlépe sledovat ihned po 17. dubnu na webových stránkách školy. Přijímací řízení může probíhat na jednotlivých školách až do konce srpna. Ale kdo by chtěl žít v nejistotě tak dlouho, že?

Krok sedmý:  Nebojte se zeptat

    

Budete-li mít jakékoliv nejasnosti či pochybnosti, neváhejte telefonovat (465 622 249, 777 022 810), mailovat (lsg@lsg.cz ), případně nás navštivte přímo ve škole. Kávu či čaj připravujeme také prvotřídní…

 Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 31.12. 2017 (2514 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO