Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Úspěchy studentů v roce 2015/2016
Nová stránka 472

Primán Matěj Hucek vyhrál literární Malou Proseč!

Skvělého úspěchu dosáhl možná začínající spisovatel Matěj Hucek, když zvítězil v kategorii próza v soutěži Malá Proseč Terézy Novákové. Jeho povídka Narození Viky byla hodnocena jako nejlepší mezi pracemi žáků 6. a 7. ročníků škol z celé republiky. D

oprovod na slavnostní vyhlášení Matějovi v sobotu 16. 5. dělala jeho rodina i spolužačka Natka Venclová, která Matějův text prezentovala před početným publikem.

Perfektní reprezentace školy! Matěji a Natko, díky!

A s čím vlastně Natka s Matějem soutěžili? To si zcela náhodou můžete přečíst tady...

V květnu na Balkán

Asi jste si nás všimli. V období, kdy běžný člověk myslí na ladovskou zimu nebo na zásobu paliva, my jsme brázdili vlnky Divoké Orlice v Žamberku či na Zemské Bráně. Ne, že bychom lyže neměli rádi, ale důvodem je nominace posádky RK Gymnázium Letohrad na květnové Mistrovství Evropy v raftingu v Bosně.

Opět tedy vyjíždí posádka z našeho skromného podorlického kraje, aby navázala na zdejší bohatou vodáckou tradici. Věříme, že se ani letos neztratíme mezi evropskou juniorskou elitou. Za morální i hmotnou podporu děkujeme především firmám FOREZ a GAF.

Fakta:

R6 European Rafting Championship 2015 Bosna a Herzegovina, Banja Luka, řeka Vrbas 19. – 24. května 2015

Složení letohradské posádky (CZE 1): Aleš Kylar, Daniel Běťák, Filip Pecháček, Jiří Miroslav Kačena, Jan Marek, Jan Pipek, náhradník Michael Šlesingr

Trenér: Jan Řehák

Za letohradské raftaře Bergi

Sledujte tuto neděli na ČT Sport

Živě: – ČT sport - neděle 3. 5. – 08:50 Opakování: – ČT sport - neděle 3. 5. – 23:50

BLESKOVKA !!!!! POZOR VIDEO ZDE!!!

Letohraďáci na Mezinárodním pražském maratonu 2015

Po vítězství na Juniorském maratonu v Pardubicích postupuje družstvo běžců z Letohradského soukromého gymnázia do národního finále této soutěže. Finále se uskuteční v rámci světoznámého Volkswagen Prague Marathon 2015.

Podle pravidel absolvuje 10 závodníků trať 42km štafetovým během. Tým LSG se postaví na start ve složení:

Jirka Moravec, Tomáš Mikyska, Natálie Jurčová, Vojtěch Macháček, Dora Novotná, Petr Opletal, Eliška Kalousová, Milan Žemlička, Vojtěch Mlynář a Mikuláš Karlík.

Závodníkům národního kola juniorských maratonských štafet je na startu Mezinárodního pražského maratonu tradičně vymezeno startovní místo na čele startovního pole. Letohradské borce tedy budete moci zahlédnout také ve vysílání ČT v neděli 3. května – až za nimi vyběhne na trať světová vytrvalostní elita z Etiopie či Keni.

Ivana Šemberová Vávrová, Jan Řehák POZOR VIDEO ZDE!!!

Matematická olympiáda – vítězství pro LSG

Dobré zprávy v tomto týdnu neberou konce…

27065b45094fda9afb68df7701f1c200_1_.jpgTakovou je i zpráva o úspěchu matematiků LSG v okresním kole matematické olympiády. To proběhlo 8. dubna 2015 v Ústí nad Orlicí v kategoriích Z6, Z7 a Z8. LSG vyslalo do soutěže tentokrát 6 studentů. Prima – Vašek Chaloupka a Honza Moravec, sekunda - Maruška Karešová a Amálie Šafářová a tercie - Anička Římánková a Josef Walek.

Vítězství mezi matematiky v okrese dosáhl v kategorii Z6 Jan Moravec – na jeho 1. místo ve velmi slušné konkurenci se můžete podívat zde. Honza ztratil jediný bod z celkových 18. Gratulujeme!!

Jen o kousek nám utekla „medaile“ v kategorii Z8. Zde Anička Římánková skončila čtvrtá a Josef Walek hned na pátém místě. I jim blahopřejeme - na jejich výkon můžete nahlédnout do výsledkové listiny. Gratulace patří samozřejmě také soupeřům.

Všem matematikům LSG děkujeme za reprezentaci školy! No a jako obvykle přikládáme nějaký ten matematický vtípek:

Naši angličtináři v krajském kole olympiády

deti_1_.jpgV úterý 10. března 2015 se v Pardubicích uskutečnilo krajské kolo olympiády v anglickém jazyce. Naše škola měla v soutěži své želízko v ohni v podobě Matyáše Urbana, studenta tercie.

V nabité konkurenci se Matyáš celkově umístil na 7. místě. Avšak rozdíly mezi jednotlivými účastníky byly opravdu minimální.

Ještě jednou gratulujeme k postupu do kraje a děkujeme za reprezentaci školy. Ondřej Padalík

Již třetí student LSG na Intel ISEF do USA

Letošní 65. ročník největší a nejprestižnější středoškolské vědecké olympiády Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) se koná od 10. do 15. května 2015 v americkém Pittsburghu. A stejně jako v posledních letech, opět se ho zúčastní i student LSG. Ondřej Hubálek se na tuto soutěž nominoval třetím místem na loňském národním kole EXPO SCIENCE AMAVET se svým projektem „Biosorpce iontů mědi submerzním myceliem klanolístky obecné“.

Náš oktaván se tedy během svaťáku bude věnovat zjevně především angličtině a představí svůj projekt hodnotící porotě, v níž budou i laureáti Nobelovy ceny. Nároky budou velmi vysoké, budeme tedy všichni držet palce, aby zvládl Českou republiku i naši školu reprezentovat co nejlépe.

Ondrův rozhovor pro Intel iQ! naleznete zde

Něco o Ondrovi: Ondřej Hubálek je devatenáctiletý student oktávy Letohradského soukromého gymnázia, člen Mensy ČR a stážista ve společnosti Contipro Group, se kterou spolupracoval i na svém projektu.

Účastnil se soutěže I-SWEEEP 2014 v USA a patří k pěti letošním reprezentantům ČR na globální přehlídce středoškolských vědeckých talentů Intel ISEF 2015. K jeho zálibám patří baseball a cestování.

. Inu, vyhledávat talenty nás baví... Velmi šťastný

Úspěšní studenti LSG – biatlonisté

Milan Žemlička v TOP TEN světa - Natálie Jurčová ve dvacítce

Velmi zdařilý šampionát Mistrovství světa juniorů a dorostenců se podařil našim dvěma studentům biatlonistům v běloruském Minsku.

Milan Žemlička se svými výsledky zapsal do TOP TEN nejlepších biatlonistů světa ve své kategorii dorostenců. Dále si připsal i velmi pěkný výsledek v kategorii juniorů.

Celková bilance čtyř závodů v šampionátu, kde reprezentoval českou republiku je: 21. místo v individuálním závodu, 11. místo ve sprintu, 9. místo ve stíhačce a 6. místo v juniorské štafetě, kde přispěl k úspěchu dvěma čistými nulami a rychlým během. Oprávněně si tak vychutnal slavnostní ceremoniál na pódiu. To je společnost nejlepší šestky.

Je třeba říci, že na startu závodu je 89 borců z celého světa. Milan se v biatlonu vyznačuje za velmi dobrého střelce, jeho střelecká úspěšnost v tomto šampionátu po čtyřech závodech, kde se jede o vše a hlavně pod plným tlakem, je 90%, což je považováno za jedno z nejvyšších. Přesně je to pak na 60 vystřelených terčů 54x úspěšně, při celkově odjetých asi 40 km závodní trati na lyžích.

Pozadu nezůstala ani Natálie Jurčová, která se, mezi o rok staršími děvčaty, prosadila do nejlepší dvacítky, a to hned dvakrát. Ve svých by to bylo určitě podobně jako u Milana. I ona může považovat svůj šampionát za velmi zdařilý. Celkové umístění 26. místo, 19., a 18. je vynikající bilance. Dále se Natka plnohodnotně účastnila štafety juniorek, kde jí chyběly 3 roky, tato štafeta dojela na pěkném 10. místě.

Těmito skvělými výsledky se naši studenti jednoznačně zapsali do juniorské reprezentace na příští rok. Oba mají před sebou ještě spoustu práce a tvrdé dřiny a věřme, že tak, jak v těchto dnech uvidíme na MS dospělých Michala Šlesingra a Ondru Moravce z Letohradu, tak za pár let, třeba uslyšíme tato dvě letohradská jména.

Velice nás těší, že si Milan a Natka vedou tak dobře, že dělají čest našemu LSG, reprezentaci ČR a hlavně, že individuální studijní plán a podporu nás všech, využívají pro svoji budoucí profesi vysoce nad očekávání. Z příštího šampionátu mají totiž v plánu, přivézt nějakou medaili.

Přejeme hodně štěstí v dalším období

Skvělá zpráva z okresního kola jazykové soutěže v angličtině!!!

24. a 26. února 2015 proběhla okresní kola soutěže v angličtině v Ústí nad Orlicí. Dle slov poroty byla jazyková vybavenost všech soutěžících na vysoké úrovni a rozdíly byly minimální.

Naši studenti Mabel Zondervan z primy, Lucie Marešová ze sexty a Matyáš Urban z tercie skvěle reprezentovali svoje gymnázium a za to jim náleží slova chvály a uznání.

Nejlepšího umístění dosáhl Matyáš Urban, který obsadil 2. místo a zajistil si tak postup do krajského kola.

Gratulujeme a držíme palce!!! Eva Kmoníčková

Máme zlato !!! Olympiáda v českém jazyce - 1. místo

1. místo v okrese pro LSG !! Stává se již příjemným pravidlem, že studenti LSG v se umísťují na předních místech ve vědomostních soutěžích a olympiádách.

Tentokrát přišla skvělá zpráva z Ústí nad Orlicí: Eva Švecová z tercie LSG vyhrála Okresní kolo olympiády v českém jazyce a z prvního místa postupuje do krajského finále!

Gratulujeme a děkujeme. Poděkování za úspěšnou účast patří také Kláře Odehnalové z kvarty. No a těšíme se na výsledky našich studentů i v dalších předmětech (olympiády se teprve rozjíždí...).

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde Když se daří, tak se daří...

Vědomostní soutěže se rozjíždějí - LSG je tradičně u toho!!!

AMAVET - Festival vědy a techniky 2015: Student LSG opět úspěšný Poslední den před jarními prázdninami přinesl příjemnou zprávu ze světa soutěží středoškolských vědeckých projektů. V soutěži AMAVET okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy reprezentoval letos letohradské gymnázium další mladý vědec – Jan Šrámek z kvinty.

A reprezentoval věru úspěšně - postoupil do krajského kola a navíc získal jednu ze zvláštních cen - cenu sponzorské firmy. Jendův projekt nese název Uvolňování aditiv z nanovlákenných „bonbonů“.

Na projektu Jenda spolupracuje s firmou ContiproGroup Dolní Dobrouč. Gratulujeme. A budeme držet palce do krajského kola – už zde se bude totiž rozhodovat, zda Jenda bude dalším studentem LSG, který vyrazí na světovou soutěž mladých vědců do USA. To by byl již čtvrtým…

Chcete-li se o jeho projektu dozvědět více, klikněte si sem.

Vratislav Šembera

Vědomostní soutěže zahajují

Jako každoročně i letos se s blížícím 2. pololetím školního roku přibližují 444555_1.jpgi okresní kola vědomostních olympiád. Jedna z prvních letošních zpráv přišla od pořadatelů okresního kola olympiády dějepisné. LSG se zaměřuje především na soutěže přírodovědně - technické a jazykové, ale o to jsem raději, že letos mohu poděkovat za úspěšnou účast také našemu dějepisci, Honzovi Stránskému z kvarty.

Výsledková listina je ke stažení dostupná zde

Vratislav Šembera

Okresní přebor škol v alpském lyžování, Říčky 2015

Po roční odmlce, způsobené nedostatkem sněhu, proběhl v lednu další ročník okresního přeboru škol v alpském lyžování v Říčkách v Orlických horách. Studenti LSG se již tradičně nejen „účastnili“, ale především přivezli cenné medaile, za což jim patří velký dík.

Další poděkování patří studentům, kteří se, také již tradičně, výborně zhostili rolí brankových rozhodčích a dalších pomocníků. Studenti LSG obsadili první místo v kategorii V. družstvo chlapců ve složení Moravec Jakub, Holubář Bartoloměj a Brynda Václav. Dívčí družstvo, ve složení Šemberová Tereza, Siatková Anna a Marešová Lucie, obsadilo druhé místo. V soutěži jednotlivců stál na bedně Vašek Brynda - první místo a Terka Šemberová (3.místo). Atmosféru celodenní akce v Říčkách přibližují následující fotografie…

PWB

Letohradské gymnázium se zúčastní vědecké soutěže Intel ISEF 2014 v Los Angeles

A s čím to tam Vašek vlastně do té Ameriky jede? Přečtete si podrobné informace o jeho projektu.

Záznam vysílání TV NOVA - Účastníci Intel ISEF 2014 se představují

Podařilo se nám zcela mimořádně získat záznam besedy TV NOVA s šesti budoucími účastníky z České republiky. Záznam najdete zde.......

Šestice studentů jede na Intel ISEF „olympiádu“ vědeckých talentů

Přečtěte si - Článek a podrobnosti na serveru Česká škola

Z článku vybíráme:

Intel ISEF je pro každého středoškolského studenta s vědeckými ambicemi absolutní vrchol. Do více než 550 národních a regionálních soutěží se ve více než 70 zemích světa zapojuje přes sedm milionů studentů, z nichž vzejde skutečná špička vědeckých talentů. Pokud dotyčný projekt uspěje, může jeho autor (a navíc i jeho škola) získat zajímavou finanční prémii z celkového objemu cen přesahujících v přepočtu 80 milionů korun,“ říká Pavel Kubů, manažer pro vzdělávání ze společnosti Intel, který je za Intel ISEF odpovědný.

Soutěž, která je považována za „olympiádu vědeckých talentů“, od roku 1950 organizuje Společnost pro vědu a společnost, od roku 1997 probíhá s podporou společnosti Intel.

K vývoji nových léčiv pro hojení ran budou sloužit poznatky z práce Václava Kotyzy. Jeho projekt vznikající ve spolupráci se společností Contipro v Dolní Dobrouči zkoumal bakteriální enzym, hyaluronidázu, který dokáže rozkládat kyselinu hyaluronovou, jednu ze základních složek naší kůže. Působením enzymu vznikají defekty na naší kožní tkáni, např. diabetická noha. „Zjišťuji aktivitu toho enzymu, tedy jak velkou destrukci způsobí za určitých fyziologických podmínek. Dále s tímto enzymem provádím experimenty i na molekulární úrovni, které pomáhají pochopit tuto problematiku,“ vysvětluje student Letohradského soukromého gymnázia, před nímž ještě nikdo nic takového neprovedl. Výstupy z jeho projektu poslouží pro práci dalších mikrobiologů a vědců. Václav Kotyza, který chce studovat medicínu na některé z fakult Univerzity Karlovy, uspěl již na světové soutěži The Beijing Youth Science Creation Competition, kde na přelomu března a dubna ve své kategorii obsadil první místo.


!!!! Další skvělá zpráva z Akademie věd ČR!!!!

Přímo z Akademie věd ČR přišla v pátek odpoledne tato báječná zpráva: V letošním národním kole soutěže EXPamavet.jpgO SCIENCE AMAVET 2014, které se konalo v budově Akademie věd České republiky, získali 2 septimáni LSG významná ocenění za svou práci na středoškolských vědeckých projektech.

Vašek Kotyza obsadil 2. místo a Ondra Hubálek pak 3. místo s právem účasti na světové soutěži Intel ISEF 2015 v Los Angeles v USA.

Ondra je tak v pořadí již třetím (!!!) studentem letohradského gymnázia, který bude reprezentovat Českou republiku na této nejprestižnější světové vědecké soutěži středoškoláků. Kráčí tak ve stopách Aleše Stejskala (na Intelu v roce 2012, Hlavní cena a 1. místo na soutěži I-SWEEEP 2011) a Vaška Kotyzy (letošní účast na Intelu ho teprve čeká, na I-SWEEEP 2013 obsadil 4. místo, letos v Pekingu 1. místo). Uznejte, že na malé gymnázium pod Orlickými horami je to slušné… Velmi šťastnýJ

Blahopřejeme, pánové. A díky!! A přejeme šťastnou cestu za velkou louži...

Vratislav Šembera

Matematická olympiáda – kategorie Z8: 2. místo pro LSG

maths_ftr.jpgV návalu dobrých zpráv nám trochu zanikl úspěch matematiků LSG v okresním kole matematické olympiády. Až dnes tedy přinášíme článek o naší letošní účasti:

Dne 9. 4. 2014 se konalo v Ústí nad Orlicí okresní kolo Matematické olympiády kategorií Z6, Z7 a Z8. Naši školu reprezentovalo celkem 10 žáků. Prima - Maruška Karešová a Amálie Šafářová. Sekunda - Anička Římánková a Josef Walek - s 13 body z 18 možných a s umístěním na krásném 5.- 6. místě. Tercie - Jakub Moravec, Norbert Hrdlička, Miloslava Rýznarová a Mojmír Hickl. Největšího úspěchu dosáhl v kategorii Z8 Jakub Moravec, který se umístil na 2. místě s výsledkem 15 bodů z 18 možných.

Jakubovi moc gratulujeme! Všem ostatním „matematikům“ děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Monika Krejčová.

Soutěž v anglické recitaci v Pardubicích

Studenti sekundy LSG zabodovali v soutěži v anglické recitaci s názvem „O bílého havrana Edgara Allana Poea“. Proběhla 1. dubna v pardubické radnici

V kategorii sólová recitace se Eva Švecová bravurním výkonem umístila na 2. místě a v kategorii krátký dramatický výstup Matyáš Urban, Vítek Šrámek, Adam Šimák a Štěpán Bednář taktéž získali stříbrnou příčku. Jejich Červená karkulka od Roalda Dahla byla famózní, a proto ji herci ze sekundy představí i na květnovém Selájamu LSG.

Přijďte se všichni podívat!!! Eva Kmoníčková

Naší školy jsou plné noviny

Zde si prohlédněte stránky z novin MF DNES ( k přečtení nutno zvětšit v okně prohlížeče PDF)

Odkaz na článek v Orlických novinách

 

Dovolujeme si zveřejnit zde celý článek:

clanek.jpg

 

* * * * * * * Telegram od Vaška Kotyzy * * * * * * * *

Blesková zpráva z Pekingu

aaaaaaaaaaaa

Dobré ráno do České republiky. Všichni tři účastníci z České republiky jsme vyhráli naše kategorie, máme zlato a jsme považováni za nej zahraniční delegaci!!! Podrobnosti napíšu, je jich mnoho, ale je to tam!! A teď INTEL!

aaaaaaaaaaaaCopyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 06.04. 2018 (1684 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO